Досягнення повної і продуктивної зайнятості неможливе без викорінення таких явищ як неформальна економіка та незадекларована праця.

Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Тому, легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. Розв'язувати цю проблему треба спільними зусиллями - як державі, так і самим працівникам.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, фахівцями Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості протягом лютого проводилися заходи у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.

Враховуючи, що роль державної служби зайнятості в процесах легалізації зайнятості в Україні спрямована на створення сприятливих умов для детінізації заробітної плати та забезпечення соціальної захищеності працівників, підприємцям та роботодавцям було роз’яснено такі поняття, як прийняття на роботу з випробувальним терміном та стажування, а також порядок надання компенсації ЄСВ при працевлаштуванні на нові робочі місця безробітних, які належати до категорії соціально – незахищених верств населення.

Підприємцям надані консультації і роз’яснення та наголошено, що тільки офіційно оформлений найманий працівник, який отримує заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня, може відчувати себе соціально захищеним., а для бізнесу – це позитивний імідж та репутація надійного партнера.

 

Возможно, это изображение (2 человека и обувь)