З метою контролю за ходом виконавчих проваджень, в яких стягувачем є Доманівська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості провідним юрисконсультом Філії Лацановською Оксаною 11.06.2021 року проведена робоча зустріч з начальником Доманівського РВ ДВС Південного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Багній Дар’єю та головним державним виконавцем Войтович Тетяною.

Виконавче провадження – це вже завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень. Це вже ПРИМУСОВЕ стягнення заборгован ості з безробітних громадян! Тому вкотре нагадуємо, що якщо ви працюєте, ви – не безробітний! Працювати і одночасно перебувати на обліку в службі зайнятості – заборонено законодавством. На те він і статус безробітного. Але інколи люди ігнорують цю заборону. Чим загрожує зловживання статусом безробітного і як служба зайнятості виявляє порушників? Передусім ми користуємося даними про особу з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиним державним реєстром страхувальників, інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин, за даними верифікації з Міністерства фінансів України отримуємо інформацію про соціальні виплати, зокрема, на догляд за дитиною – інвалідом, особою похилого віку, яка за медичним висновком потребує стороннього догляду, тощо.

У будь-якому випадку інформація щодо отриманого доходу під час перебування на обліку рано чи пізно обов’язково надійде до служби зайнятості і неправомірно отримана допомога по безробіттю та вартість соціальних послуг буде стягнута відповідно до норм чинного законодавства.

І наголошуємо в черговий раз: відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних і документів покладається на безробітного.

У разі відмови особи повернути кошти добровільно, стягнення їх відбувається в судовому порядку відповідно до законодавства. Але тоді борг може значно зрости. Це пов’язано зі сплатою безробітним судового збору, а це не менше одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. У випадку стягнення заборгованості органами державної виконавчої служби після винесення рішення суду, додатково стягується виконавчий збір та авансовий внесок у визначених законодавством відсотках від суми боргу.

На жаль, не всі ще усвідомлюють всю ступінь відповідальності за обман державної служби зайнятості. Варто також зазначити, що такі особи можуть бути притягнуті також до кримінальної відповідальності. Такі обманні дії громадян кваліфікуються за статтею 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України і стають підставою для призначення сплати значного штрафу, громадських/виправних робіт або реального обмеження волі.

Головне завдання державної служби зайнятості – допомогти безробітному знайти легальну роботу, роботодавцям – кваліфікованих працівників, а не виплачувати фінансову допомогу. То ж радимо шукачам роботи: якщо звертаєтесь до служби зайнятості – досконало розберіться зі своїми доходами та відомостями, які подаються для призначення матеріального забезпечення та отримання соціальних послуг, задля уникнення негативних наслідків.