Давно залишилися позаду часи, коли існували “суто жіночі” або “суто чоловічі” професії.  Сучасне суспільство не ставить суворих рамок у виборі професії для жінок, але є спеціальності, з якими жінки справляються набагато краще, ніж чоловіки.  Жінки за своєю натурою досить стресостійкі, комунікабельні, самовіддані, схильні до співпереживання і здатні виконувати кілька завдань одномоментно.  Ці переваги дозволяють жінкам реалізовуватися у сферах пов’язаних з суспільством, дітьми, психологією, медициною тощо.  В той самий час, вибирати професії для жінок, які пов’язані з важкою фізичною працею, не бажано, тому що це може негативно позначитися на загальному стані здоров’я жінки.

Завдяки здатності до емпатії, жінкам ідеально підходить робота лікаря, медсестри або фармацевта.  Медицина – це та сфера, в якій неможливо обійтися без жіночої руки.  Тож не дивно, що більшість затребуваних професій в медицині пов’язані саме з прекрасною статтю.

Медична сестра

Медична сестра – права рука доктора, його надійний помічник.  Саме вона виконує всі призначення лікаря, здійснює маніпуляції та є сполучною ланкою між лікарем і пацієнтом.  У разі необхідності, медсестра надає першу допомогу пацієнтам.

Це затребувана жіноча професія, яка передбачає відповідальність, уважність, концентрацію уваги, спостережливість, хорошу пам’ять, здатність до співпереживання тощо

Знайти роботу медсестрі простіше простого, адже практично в кожній державній клініці є недобір середнього медичного персоналу. 

Для того щоб отримати професію медичної сестри в Миколаєві та області необхідно закінчити Миколаївський базовий медичний коледж або Первомайський медичний коледж.

Педіатр

Педіатр – споконвічно жіноча професія, яка буде затребуваною у 2020 році.  Лікар-педіатр займається лікуванням і наглядом дітей від народження до 18 років.  Він здійснює діагностику різних захворювань, лікує інфекційні та соматичні захворювання.  Також, педіатр направляє на лабораторні дослідження, на консультації до вузькопрофільних спеціалістів.  В обов’язки педіатра входить просвітницька робота та проведення вакцинації дітей.

Педіатр – затребувана жіноча професія, яка зобов’язує бути уважним, відповідальним і чуйним.  Цей фахівець веде дітей з самого народження, спостерігаючи за динамікою фізичного і психологічного розвитку малюка, його відповідність віку.

Щоб отримати спеціальність педіатра, необхідно закінчити медичний університет і пройти інтернатуру за фахом «педіатр», або закінчити курси підвищення кваліфікації. В Миколаєві медичну спеціальність можна отримати в Чорноморському національному університеті ім.Петра Могили.

Гінеколог

Гінекологія – жіноче царство.  Саме в цій сфері працює 90% жінок.  Гінеколог – це лікар, який займається консультативною практикою, проводить огляд жіночої статевої системи, призначає обстеження і лікування.  Лікар-гінеколог оцінює стан сексуального і фізичного здоров’я жінки, допомагає в питаннях планування та ведення вагітності, вирішує проблеми контрацепції.  Деякі гінекологи додатково ведуть хірургічну практику і мають освіту           УЗД – діагноста. 

Гінеколог – це дуже престижна і затребувана жіноча професія.  У 2020 році вона не втратить свою актуальність і значимість.

Щоб отримати спеціальність гінеколога, необхідно закінчити медичний університет і пройти інтернатуру за фахом «гінекологія», або закінчити курси підвищення кваліфікації. В місті Миколаєві медичну спеціальність можна отримати в Чорноморському національному університеті ім.Петра Могили.

Фармацевт

Професія фармацевта добре підходить жінкам, тому що фахівець цієї області повинен часто спілкуватися з людьми і консультувати їх з виникаючих питань.  Фармацевт не тільки реалізує лікарські засоби, а й добре розбирається в діючих речовинах.  Ця професія актуальна сьогодні і не втратить свою значимість з роками, тому що всі люди хворіють і всі ходять в аптеки.  На відміну від існуючої думки, що фармацевти займаються тільки продажем ліків, ця спеціальність вимагає закінчення медичного університету.  Під час навчання студенти навчаються створювати медичні препарати, розбираються в особливостях різних груп медичних речовин, вивчають показання, протипоказання і взаємодії між різними ліками.  Фармацевт не обов’язково повинен працювати в аптеці, адже це затребувана жіноча професія в наукових лабораторіях і приватних організаціях.  Фармацевт може створювати лікарські препарати в дослідницьких центрах або представляти їх в лікарнях – в який напрямок йти – кожен вирішує сам.

Фармацевт, так само як і будь-який медичний працівник, повинен постійно вчитися і розвиватися, бо ринок лікарських засобів стрімко зростає і збільшується. 

Дану професію в Миколаєві можна отримати в Чорноморському національному університеті ім.Петра Могили, Міжнародному класичному університеті ім.П.Орлика та в Первомайській філії медичного коледжу «Монада» за фахом «фармацевт».

За матеріалами Інтернет-видань.