Продовжуємо знайомство з актуальними на ринку праці Миколаївщини професіями. Одна з них професія бухгалтера.

З історії професії.

Основоположником бухгалтерського обліку у вигляді, близькому до того, яким ми його звикли бачити, вважається Лука Пачолі (1445 -1509) – визначний математик з Італії. Тоді ж і з’явився термін «бухгалтер». З того часу бухгалтерський облік розвивався як наука, а робота бухгалтера набула суспільної ваги.

Першим, хто отримав дану посаду став діловод Христофор Штехер. З тих пір терміни «бухгалтер» та «бухгалтерія» почали витісняти стару назву посади осіб, що вели рахунки – «писарі».

Історія бухгалтерського обліку налічує майже 6 тисяч років. Облік називали таємницею богів, а цифри і до цього часу – сакральний елемент буття. Батьківщиною бухгалтерського обліку вважається Древній Єгипет. Початок сучасному обліку було покладено в Лідії. У письмових джерелах, що збереглись до наших днів, згадується давньогрецький спосіб викреслювання записаної раніше інформації. Так, до прикладу, враховували борги з податків та їх погашення. Завдяки грекам в Стародавньому Римі з’явилися банки і пов’язана з ними термінологія.

Психологи вважають, що жінки більш схильні виконувати рутинну працю, якою являється бухгалтерський облік, тому вони займають понад 80% посад бухгалтерських професій. Натомість чоловіки більш схильні керувати, тому 90% чоловіків займають саме керівні посади.

Незважаючи на те, що бухгалтери цінують точність понад усе, – у питанні, коли відзначається День Бухгалтера, – двоякість. Свято можна починати святкувати офіційно 16 липня згідно чинного законодавства України, а потім продовжити 10 листопада – в Міжнародний день бухгалтера.

Цікаві факти про бухгалтерів, бухгалтерію та бухгалтерський облік.

– в різних країнах існують національні школи бухобліку;

– Шерлок Холмс, якого побачили глядачі в першій екранізації відомих творів Артура Конан Дойля, не був професійним актором, а був бухгалтером;

– відомі люди, чия професія за освітою – бухгалтер: Аллен Карр, Михайло Зощенко, Олександр Вертинський, Елізабет Арден, Герберт Уеллс, Вільям Портер (писав під псевдонімом О. Генрі), Карл Маркс, Генріх Шліманн (відомий тим, що виявив руїни Трої), Френк Робінсон (той самий, що вигадав логотип, мабуть, відомий кожній людині, адже мова йде про напій Coca-Cola);

– бухгалтери потрапили в список найбільш високооплачуваних професій у США. За даними Forbes, – рівень заробітків бухгалтера в штатах відповідає 25 місцю в рейтингу найбільш високооплачуваних професій, – з річною заробітною платою в 106,2 тисячі доларів.

Заробітна плата на Миколаївщині (станом на 01.02.2021р.) за професією бухгалтера складає від 6000 до 15000 грн.

Професійне навчання.

Отримати професію бухгалтера можна в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Скористайтесь інтерактивною карткою навчальних закладів Миколаївської області .

 

Відділ організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ