Роботодавців, що бажають приймати до себе лише досвідчених фахівців, можна зрозуміти. Але для новачків, у яких ще немає стажу,  це стає величезним бар’єром на шляху до першого омріяного працевлаштування.

Багато молодих людей стикаються із дилемою: “Якщо без досвіду на роботу не беруть, то де його отримати?”

Щоб здобути роботу своєї мрії, потрібно чітко сформулювати свою ціль: яку саме посаду ви бажаєте, які критерії до роботи маєте, які навички хотіли б розвивати, який вже є попередній досвід роботи, яку зарплату бажаєте отримувати, офіс чи віддалений режим тощо..

Тобто ви визначаєте основні моменти, які допоможуть обрати майбутнє місце роботи.

Що ж писати в резюме, якщо студент не має досвіду роботи?

По-перше, ми рекомендуємо ніколи не відправляти резюме з пустим пунктом «досвід роботи». Вкажіть проєкти в яких ви брали участь – стажування, гранти, волонтерство, організацію університетських подій, конференцій тощо. Зазначте, які групові завдання ви робили в університеті і чому ви навчилися. Рекрутеру це розповість про те, що ви вмієте перетворювати отримані знання у досвід, старанно виконувати свою роботу, тому у більшості випадків вам зможуть довірити якусь складну та відповідальну роботу.

Інша сторона медалі — не потрібно писати занадто багато. Якщо все ж таки ви були дуже активним студентом та маєте безліч стажувань, наукових робіт, їздили за кордон, то вкажіть лише те, що стосується обраної вами вакансії.

Радимо вам окремий час «просидіти» над блоком «про себе». Оці шаблонні слова типу «товариський, стресостійкий, кмітливий» почали дратувати ейчарів, бо по факту так пише кожний. Давайте більше прикладів. Наприклад, не «впевнений користувач ПК», а «вмію працювати у Word, Excel, базово знаю фотошоп, мав досвід роботи у 1С». Окрім чіткості це додасть інтересу і буде ще однією сходинкою, що наблизить вас до співбесіди.

Бажаємо успіхів і значних досягнень в майбутній роботі!