Ваш голос тремтить від хвилювання, в очах страх, руки не знаєте куди подіти? Вам це знайомо? Хвилювання та страх на співбесіді заважає багатьом, навіть дуже професійним кандидатам показати себе з кращої сторони і отримати бажану роботу.
Невелике хвилювання перед важливими зустрічами присутнє завжди і це нормально. Це навіть допомагає активізувати внутрішні сили і активно «включитися» в ситуацію. Але якщо хвилювання переходить в страх — він робить людину невпевненою, сковує її і не дає проявити свої кращі сторони. І це стає перешкодою для отримання роботи. Як побороти хвилювання на співбесіді? Декілька порад для вас:
1. Підготуйтеся до співбесіди. Підготуйте відповіді на можливі запитання. Проговоріть розповідь про себе перед дзеркалом. Відповіді повинні бути чіткими, ємкими та інформативними. Виглядати ви повинні впевнено та професійно, відповідати без затримок і по суті.
2. Перед розмовою подихайте свіжим повітрям, пройдіться. Це дозволить вам перемикнутися, зробити рухи м`язами та розслабити тіло, наповнити легені киснем.
3. Приборкайте своє тіло. Якщо відчуваєте, що німіє тіло, попрацюйте ногами. Швидко-швидко стискайте і розтискайте пальці ніг. Розправте плечі, зігрійте свої долоні, потріть їх одна об одну.
4. Вирівняйте дихання. Зробіть кілька глибоких повільних вдихів та видихів. Посміхніться собі. Якщо ледве вимовляєте слова, попросіть склянку води. Це дозволить вам зволожити ротову порожнину і ви будете чітко вимовляти слова.
5. Дивіться в очі рекрутеру під час розмови, це дозволить викликати довіру та налаштувати на позитив. Але не свердліть співрозмовника поглядом.
6. Стримуйте активні рухи. Під час розмови не смикайте ногою, не хрустіть пальцями і не крутіть ручку. Це відволікає від розмови рекрутера та збиває вас з думки.
7. Менше торкайтеся свого обличчя руками. Цим ви заважаєте самі собі вести розмову та справляти позитивне враження.
8. Будьте готові до можливої відмови. Пам’ятайте, від цієї зустрічі не залежить все ваше життя. Це всього лише одна з можливостей — і де закриваються одні двері, відкриваються інші.
9. Концентруйтеся на позитивному результаті. Тільки позитив, а не страх допомагає досягати успіху. Покажіть свої найкращі сторони. Подумайте про те, що не тільки вас вибирають, як співробітника, але і ви розглядаєте пропозицію роботодавця. Кандидат не перебуває у позиції прохача, адже роботодавець також зацікавлений отримати хорошого і цінного співробітника.
10. Налаштуйтеся на успіх! Необхідний правильний внутрішній настрой перед співбесідою. Представте, що ви вже отримали бажану посаду і відчуваєте радість і впевненість. Будьте завжди переможцем і вам посміхнеться фортуна!