ЯК НЕ ВПАСТИ В ДЕПРЕСІЮ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ?

Вимушений карантин, спричинений розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19 сплинув на кожного з нас. Комусь страшно підхопити недугу, хтось у полоні паніки, яка нагнітається все дужче, хтось не може всидіти вдома, а хтось втратив роботу чи улюблене заняття. Як не втратити ґрунт під ногами та не впасти у депресію? Декілька порад від психолога.

Якщо ви впродовж двох тижнів відчуваєте пригніченість та безнадію, втрачаєте інтерес до активностей, які раніше приносили задоволення, не можете робити повсякденні справи, ви зустрілися з депресією.
Ознаки депресії:
- пригнічений настрій більшу частину дня,
- втрата задоволення від того, що ви робите;
- порушення сну (безсоння чи надмірна сонливість);
- зміна маси тіла (втрата апетиту чи, навпаки, переїдання);
- труднощі з концентрацією уваги;
- зниження енергії, втома;
- сповільнення рухів та мови або надмірна метушливість, збудливість;
- відчуття безнадії, втрата сенсу життя.
Якщо в даному переліку ви знайшли притаманне для вас, то скористайтеся наступними порадами:
1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни, читайте менше негативних новин
Хоча соцмережі та Google почали блокувати фейкову інформацію, але вона все одно до нас потрапляє. Тому найкращою порадою тут буде обрати для себе надійні джерела новин, звідки ви зможете дізнаватись найактуальніше. Обирайте їх дуже ретельно. Обмежте перегляд тривожних новин, не «ведіться» на коментарі та публікації в соцмережах, що провокують паніку та негатив.
2. Плануйте свій день
Вносьте в денний розклад не тільки корисну діяльність (приготування їжі, прибирання тощо), але й активність, що приносить задоволення (читання, навчання, творчу роботу). Розділіть виконання кожної справи на маленькі кроки. Прочитайте книжку, посадіть квіти, пограйте з дитиною, навчіться чомусь корисному. Не забувайте щоразу похвалити себе за зроблене.
3. Спілкуйтесь з рідними та друзями.
Адже це можна робити дистанційно за допомогою сучасних програм. Пам’ятайте, що в нас є близькі люди, які можуть підтримати нас, а ми — їх у складний час.

4. Підтримуйте гарну фізичну форму
Додайте трохи фізичної діяльності та рухливих вправ. Під час карантину немає можливості для повноцінної прогулянки, але ви можете пройтись у магазин за продуктами, зробити легку зарядку вранці чи вивчити нові вправи за допомогою відеоролика.
5. Знаходьте можливість для розвитку, навчайтесь нового
Отримуйте нові знання, розвивайте свої навички, отримуйте додаткові компетенції за допомогою сучасних онлайн платформ, які допоможуть знайти роботу та розширять можливості для працевлаштування.
6. Приділіть увагу вашим хобі
Займіться тими справами, які вам подобаються. Розвивайте свої співочі, танцювальні та художні навички. Займіться фітнесом, навчіться вишивати бісером або в’язати, почніть малювати. Знайдіть собі справу до душі.
7. Зберігайте спокій, не піддавайтеся негативним думкам.
Дотримуйтеся всіх рекомендацій та правил карантину. Пам’ятайте, що це тимчасова трудність, за якийсь час карантин мине, і ми повернемось до нашої звичної діяльності. Намагайтесь критично мислити, не піддаватись паніці та «не опускайте руки». У кожній ситуації є вихід, а також не лише темні, але й світлі сторони.

Бережіть своє здоров’я та насолоджуйтеся життям таким, яким воно є!