Сьогодні  життя наповнене різними випробуваннями, тому бути впевненим в собі стає необхідністю. Причин, через які людина може недооцінювати себе, існує безліч: зауваження від близьких людей, негативний відгук клієнта, різка критика керівництва. Впевненість у собі — це наше сприйняття себе, своїх можливостей і рівня професіоналізму. Вона виражається у позитивній оцінці власних навичок, здібностей і сил для досягнення значущих цілей.

Впевненими людьми не народжуються, а стають, бо впевненість у собі - це навичка, яку цілком можна розвинути самостійно.

Декілька порад, як це можна зробити

Уявляйте себе тим, ким ви хочете бути

Все, що людський розум здатний зрозуміти і в що здатний повірити, можна досягнути. Візуалізація — це спосіб уявити себе таким, яким би ви пишались. Коли ми боремось із низькою впевненістю в собі, то часто неправильно сприймаємо себе.

Кожного дня робіть те, що вас лякає

Найкращій спосіб подолати страх – заглянути йому в очі. Якщо кожного дня робитимете щось, що вас лякає, то отримаєте не лише корисний досвід, а й впевненість в собі. Не варто переоцінювати інших та недооцінювати себе. Ви кращі, аніж думаєте.

Налаштуйтеся на перемогу - використовуйте мистецтво маленьких кроків

Щоб бути впевненим в собі, необхідно зосередитися на власному успіху, і забути про невдачі та негатив у житті. Почніть із невеликої та легкої мети – невдовзі у вас буде список успішних справ, який змушуватиме вас почуватись добре. Після цього можна перейти до складніших цілей, не забуваючи про список вже досягнутого.

Створіть власні кордони

Вчіться казати «Ні». Вчіть інших поважати ваші особисті кордони. Чим більше контролю ви маєте над своїм життям, тим більшою буде ваша впевненість.

Створюйте оточення, яке вас підтримує

Усім нам вкрай необхідно знати, що є люди, які в нас вірять і підтримають у важку хвилину. Ваше завдання — більше спілкуватися саме з такими людьми. Якщо у вашому оточенні є токсичні люди, які переконують, що ви не зможете, не впораєтеся, у вас не вийде, — мінімізуйте, а краще повністю відмовтеся від спілкування з ними.

Знайдіть собі заняття для душі

Самореалізація людини безпосередньо впливає на зростання її впевненості в собі. Знайдіть діяльність, де ви будете сповна реалізовувати ваші здібності і таланти,  де ви будете отримувати задоволення від процесу і результату.

Займайтеся саморозвитком

Сьогодні здатність швидко навчатися — ключова компетенція успішних людей, тому зробіть навчання своєю звичкою. Вивчення і застосування нових знань не тільки зробить ваш світогляд ширшим, а життя — наповненим новими враженнями. Враховуйте, що завершення чергового курсу мозок сприймає як нове досягнення, що в свою чергу впливає на зростання впевненості в собі.

Порівнюйте себе сьогоднішнього із собою вчорашнім

Не з кимось іншим, а тільки з собою!

Впевненість у собі розвиває здатність швидко відновлюватися після стресових ситуацій. Тому більше уваги приділіть тому, які нові знання і навички ви опанували, які нові компетенції розвинули, наскільки покращили стосунки з близькими або колегами, змінили свою поведінку.

Говоріть про те, що вас не влаштовує 

Для побудови нормального робочого процесу в колективі повинен бути фідбек              (зворотний зв'язок). Якщо вам не подобається будь-які ситуації або спосіб ведення проекту, скажіть про це. Запропонуйте альтернативний варіант вирішення питання. Так ви зможете і змінити ситуацію на краще і показати іншим свою ініціативність, підприємливість, сміливість.

Ведіть журнал подяк

Часто можна почути, як люди скаржаться на відсутність прогресу або особистісного зростання. Справа в тому, що людина запам’ятовує більше негативних, ніж позитивних подій. Візьміть за правило вести Журнал подяк - записувати певні моменти дня, за які ви вдячні, що підняло вам настрій і наблизило до будь-якої мети.

Це навчить вас помічати навіть незначні приємні деталі, на які раніше ви не звертали уваги, що буде приводити до зростання впевненості в своєму житті.

Впевненій у собі людині також властиві почуття сумніву й страху, але їй допомагає внутрішня сила, яка каже: «Так, це не просто, але я впораюся. Я докладу всіх зусиль, і в мене вийде». Бажаємо набути вам таку силу і реалізувати всі бажання.   

Відділ організації профорієнтації МОЦЗ