Оскільки світ динамічно змінюється, перелік потрібних професій на ринку праці систематично оновлюється. А які професії актуальні на ринку праці Миколаївщини?

Професії, по яких кількість вакансій з початку 2021 року є найбільшою по Миколаївській області: спеціаліст державної служби, водій автотранспортних засобів, швачка, бухгалтер, продавець продовольчих товарів тощо.

Актуальна професія водія.

Немає жодної життєвої сфери, де на сьогодні не потрібні послуги водія.

З історії професії.

Раніше завдань у водія було набагато більше. Заводити машину треба було зовні, а не всередині. Доводилося бігати від однієї сторони машини до іншої: то злити зайвий бензин, то смикати вигнуту ручку стартера, то відкрити подачу бензину. І це тільки третя частина роботи. А на ніч доводилося знову зливати бензин, оскільки раніше не могли позбутися від витік палива.

Походження слова «водій» викликає давні суперечки, адже немає точних даних, коли і де воно виникло. Якщо подивитися будь-який тлумачний словник, а також сучасні правила дорожнього руху, то «водій» означає людину, яка керує транспортним засобом. Сам термін вже безпосередньо вказує на сутність цієї професії - «водій» від слова «водити».

Крім того, водія часто ототожнюють з шофером (слово «шофер» - французького походження - «chauffeur»), але таке ототожнення не зовсім правильно, адже спочатку шофер означав «опалювач або кочегар», який був покликаний стежити за рівнем палива в паровому автомобілі. Сучасне ж тлумачення слова «шофер» давно сприймається, як синонім «водій автомашини».

Кожна людина, так чи інакше, пов'язана з цією професією. Хтось має при собі особистого водія, хтось ним і є. У когось друзі або знайомі працюють в таксопарках, або займаються приватним перевезенням. І всюди важливий професійний досвід та вміння приймати вчасно правильні рішення.

Середня заробітна плата на Миколаївщині (станом на 01.02.2021р.) за професією водія автотранспортних засобів – 8400 грн.

Отримати професію водія можна в Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Також, навчання за професією водія проходить в Миколаївському, Снігурівському та Березнегуватському професійних ліцеях, Вознесенському, Єланецькому, Казанківському, Кривоозерському, Маринівському, Надбузькому, Новоодеському професійних аграрних ліцеях та ПТУ№ 42.

У будь-якому випадку, як далеко б не зайшов прогрес, які б машини не придумали для переміщення, завжди знайдуться люди, які будуть ними керувати. І навіть, якщо зміниться назва професії «водій», то сенс її залишиться незмінним. І це головне.

 

Відділ організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ