Всі ми звикли до стандартних методів знайомства роботодавця з потенційним працівником через його резюме. Воно дозволяє виявити професійні компетенції, зробити загальне уявлення про кар'єру, а також визначити деякі психологічні особливості конкретної особистості. Але статистика свідчить - цікавих пропозицій набагато менше, ніж претендентів, які потребують працевлаштування. Через те, що майбутній роботодавець або рекрутер щодня бачить безліч однакових «мікробіографій», навіть саме добре складене резюме далеко не завжди здатне звернути на себе увагу. Як же зацікавити роботодавця своїм резюме? Як зробити своє резюме яскравіше і отримати пропозицію про довгоочікувану роботу?

У відповідь  сучасний ринок праці пропонує додатковий інструмент - відеорезюме, яке дозволяє здобувачеві більш глибоко розкрити себе через візуальну презентацію, а роботодавцю створити загальну картину про особисті якості людини.

          Відеорезюме - це невеликий за часом, знятий на камеру самопрезентаційний матеріал, в якому здобувач розповідає про себе: біографія, професійні навички і досягнення, а також особистісні якості.

Так як ця тенденція ще не дуже поширена серед українських претендентів, то виникає більше шансів, що таку форму резюме помітять і запам'ятають, тому що у більшості випадків при відборі персоналу вирішальним виявляється перше враження. З розумом складене відеорезюме, де претендент буде виглядати впевнено, не буде нервувати (для багатьох звичайна співбесіда - це стресова ситуація), створить позитивне перше враження. До того ж за допомогою якісного відео можна вигідно підкреслити свої сильні сторони, наприклад, навички спілкування. Знайомство з новими технологіями також буде вашим плюсом при відборі кандидатів.

     Основні переваги відеорезюме:

  • У разі якщо кандидат не має великого досвіду роботи і не може похвалитися якимись видатними навичками, велика ймовірність, що його звичайне резюме буде відсіяне ще на стадії початкового відбору претендентів. Відеорезюме допоможе залучити до персони увагу кадрового відділу та підвищить шанси на подальший розгляд кандидатури (на стандартному співбесіді) за рахунок свого формату, що поєднує динамічну картинку з «живим» звуком.

  • Дана форма самопрезентації збільшує коло інформації, яку людина може надати і дозволяє правильно сформувати потрібний їй імідж.

  • Кандидат знаходиться в більш вигідному становищі, оскільки така комунікація є односторонньою - роботодавець не може задати незручні або несподівані питання.

  • Це незамінний інструмент при пошуку віддаленої роботи або роботи в іншому місті, а також за кордоном.

  • Відеорезюме - це можливість підготуватися до співбесіди, зрозуміти, що слід відкоригувати, побачити себе з боку і відшліфувати навички самореклами.

Разом з тим не слід забувати і про небезпеки такої форми резюме. Оскільки досі не існує ніяких стандартів для відеорезюме, кандидати можуть «проговорити» про себе якусь невигідну інформацію, яку вони ніколи б не включили в письмове резюме. Одна з проблем, пов'язаних з відеорезюме - юридична сторона питання. До сих пір не існує законодавства, яке б прямо забороняло публічний розголос вашого відеорезюме.  Чи хочете ви, щоб ваше резюме «гуляло» по мережі?

Для того, щоб найвигідніше використовувати всі переваги та вигоди візуальної презентації  треба пам’ятати правила складання відеорезюме:

  • Стислість і ще раз стислість. Часовий формат ролика – дві хвилини. Починати розповідь треба з освіти, потім перейти до етапів кар'єри. Говорити коротко, лише найяскравіші, цікаві факти. Все інше роботодавець, зацікавившись подробицями, захоче дізнатися зі звичайного резюме, яким супроводжується відео.

  • Стиль розповіді залежить від займаної посади. Для творчих професій треба продемонструвати неординарність і креативність, для фінансових - строгість і чіткість, для управлінських - комунікабельність і задатки лідера.

  • Мову перед камерою слід відрепетирувати, а потім - максимально повірити в себе і розслабитися. Можна зробити ролик в жанрі інтерв'ю, коли хтось задає питання, а здобувач відповідає на них.

  • Бажано  в презентації відповісти  на стандартне запитання, яке зазвичай задають в ході традиційної співбесіди: чому роботодавцю потрібно прийняти на роботу саме Вас.

  • Зйомку необхідно проводити в діловій обстановці, що нагадує офіс, далеко від будь-яких джерел шумів, намагайтеся уникати шелесту одягу та інших звуків.

  • Готовий ролик можна обробити за допомогою редактора відео, так він вийде більш сучасним і яскравим.

  • Відеорезюме має бути адресним. Воно створюється під конкретну вакансію і не може бути використано для іншої.

  • Складати відеорезюме слід  в стандартних форматах, які кадровий менеджер може побачити на своєму комп'ютері.

Треба зазначити, що відеорезюме працює тільки в парі зі звичайним резюме, його неможливо використати окремо. Тому необхідно подбати і про складання звичайного резюме, яке буде розкривати інформацію про досвід і навички претендента більш докладно. Також треба брати до уваги наступне – якщо ви не телегенічні, то Вам не варто робити відеорезюме. Не всі люди - навіть якщо вони симпатичні в житті, - добре виглядають на фотографіях або на екрані. Потрібно тверезо віддавати собі в цьому звіт. Так само не потрібно вдаватися до цього інструменту, якщо у вас скована мова.

       Народна мудрість говорить: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». З плином часу, з появою нових технологій цей вислів залишається актуальним. Напевно через 5-10 років відеорезюме стане загальноприйнятим стандартом. Поки ж це новинка, отже, у вас є всі шанси виділитися на ринку праці. Ловіть момент і вірте: удача прийде!

Відділ організації профорієнтації