Триває проєкт «Професійний мікс». Розпочалося знайомство з професіями, які відносяться до сільського господарства та сфери транспорту. Продовжуємо знайомитися - професія «Тракторист».
Тракторист – людина, яка керує різними типами тракторів та виконує на них різні види робіт.
Професія тракториста належить до типу «Людина-техніка».
Трактори використовуються не тільки у полі, але й на будівельних майданчиках, заводах, фабриках, для очищення вулиць міст від снігу та бруду. Отже, професія тракториста перестала бути лише сільськогосподарською. За цих умов вона стала досить престижною, на неї збільшився попит, поліпшилися умови праці трактористів.

З історії професії
Перший трактор створено на паровому двигуні і виготовлений у Великобританії в середині XIX століття. Тоді ж з'явилися і перші трактористи. Більш досконалу модель з двигуном внутрішнього згоряння побудували американці в кінці того ж століття і використовувалися вони тільки в сільському господарстві. Менш масивні машини стали виробляти вже на початку ХХ століття. В цей час і набула поширення професія тракториста. Ці люди працювали вже не тільки в полі, а й на будівництві, фронті. Перші трактори були звичайними тягачами, не маючи спеціальних робочих частин у вигляді відвалу, ковша, відбійного молота і тих механізмів, які встановлюються на сучасних моделях.
У нашій країні з 1911 року для полегшення сільськогосподарської праці почали застосовувати трактор. З появою цієї техніки виникає нова, раніше невідома професія - тракториста сільськогосподарського виробництва. Поступово ця професія стає масовою. На той час належне виконання професійних обов’язків вимагало від тракториста значних фізичних зусиль.
До 30-х років ХХ сторіччя трактори використовувалися виключно для робіт у сільському господарстві. Пізніше на таку техніку почали встановлювати й інші функціональні інструменти і застосовувати її в гірській промисловості і будівництві.
Щоб бути професіональним робітником, тракторист повинен мати високий рівень точності і координації рухів, відповідний рівень стійкості, розподілу і переключення уваги, технічну кмітливість, пов'язану з відмінною зоровою пам’яттю. Відносна просторова ізольованість, дефіцит спілкування вимагають високорозвиненої емоційно-вольової стійкості.
Трактористу притаманні такі риси, як:
• самоконтроль;
• самостійність;
• відповідальність;
• акуратність.
Потрібні фізична сила та витривалість, достатня гострота слуху і об'ємний окомір, точна сенсомоторна реакція, стійкий інтерес до роботи з технікою і кмітливість.

Цікаві факти
Компанії Lamborghini та Porsсhe починали з виготовлення тракторів.
В Україні налічується близько 50 пам’ятників тракторів.
У Книзі рекордів зафіксовано максимальну кількість тракторів, одночасно орючих землю. Ця подія, в якій було залучено відразу 2 141 трактор, проходила 25 червня 2006 року в районі авіабази Халлавінгтон, Уїлтшир, Великобританія.