Професія швачки має давню історію. Протягом тисячоліть швацькі роботи виконувались вручну. У 1755 році німець Карл Вейзенталь винайшов швейну машину, в якій використовувалась голка з вушком    посередині. Вона копіювала принцип ручного утворення стібків. З тих пір швейні машини постійно удосконалювались. Сучасний костюм – це плід зусиль спеціалістів самих різних професій – художників-модельєрів, модельєрів-конструкторів, інженерів-технологів, а безпосереднім шиттям розроблених моделей займається швачка. Швачка досконало знає весь технологічний процес і грамотно його виконує із  врахуванням всіх неповторних особливостей фігури замовника. На сьогодні професія швачки є актуальною і постійно затребувана на ринку праці.

Обов’язки швачки:

  • виконувати усі види робіт з пошиття виробів на універсальних машинах відповідно до технологічних вимог та прийнятих на виробництві схем розподілу праці;

  • перевіряти якість крою, відповідність кольору деталей виробу, ниток та прикладного матеріалу, якість шва, регулювати частоту строчок та натяг ниток.

Вимоги до професії швачка: 

  • професія відноситься до професій з підвищеним зоровим напруженням і вимагає наступних офтальмологічних показників – доброї конвергенції, гарного кольорового відчуття, задовільного стану акомодації - тобто чіткого бачення предметів, що розміщені на різній відстані від очей;

  • оскільки робоча поза швачки вимушена то професія вимагає від претендентів мати здорову серцево-судинну систему, здоровий спинномозковий хребет, відсутність порушень рухомості рук;

  • умови праці-шум, монотонна робота – вимагають здорової нервової системи;

  • напружений, регламентований темп праці вимагає таких якостей, як швидкодія, зібраність, спритність, витримка.

Цей вид діяльності найбільш підходить для інтровертованих осіб. Саме інтроверти легко виконують монотонну роботу такого типу.

Заробітна плата швачки

Заробітна плата швачки залежіть від фінансового стану підприємства, форми власності, якості продукції, що випускається, кваліфікації швачки. У невеликих організаціях  починаючому фахівцю можуть запропонувати місячний оклад 3700 грн, в розвинених підприємствах від 3900 грн до 7900 грн.

Мережа швацьких підприємств на сьогодні розширена, тому професія швачки актуальна, але розраховувати на гарний заробіток можуть  лише висококваліфіковані фахівці, які мають практичний досвід.

 

Н. Бондар, провідний фахівець з профорієнтації відділу організації профорієнтації ОЦЗ