За результатами вступної кампанії 2019 в Україні найпопулярнішими серед вступників стали навчальні заклади Києва, Львова, Харкова та Дніпра, а найчастіше абітурієнти хочуть стати філологами, юристами, менеджерами, IT-фахівцями та педагогами.

В Міністерстві освіти відзначають, що в цьому році більше 65 тисяч абітурієнтів подали заяви на "Філологію" та  "Право", на "Менеджмент" – понад 50 тисяч. Така тенденція спостерігається як мінімум останні п'ять років, зауважив HR-експерт сайту rabota.ua. Серед десяти найпопулярніших спеціальностей тільки чотири затребувані на сучасному ринку праці.

Сьогодні молодь масово обирає професії, які вважаються престижними. Так, і в 2018 році абітурієнти обирали філологію, право, менеджмент, педагогіку та економіку.

Порівняємо дані соціологічного дослідження професійних намірів школярів Миколаївщини з результатами вступної кампанії по Україні.

 

Проаналізуємо, які вищі навчальні заклади обирають абітурієнти 2019 року в Україні з вподобаннями учнів м.Миколаєва та області (за результатами соціологічного дослідження).

Розглянемо рейтинг найбільше затребуваних спеціальностей в Україні, який склали фахівці рекрутингових агентств.

Основна тенденція останніх років, на яку звертають увагу експерти, - зростання популярності таких професій, яким в Україні поки мало де навчають. Наприклад, одна з найбільш затребуваних спеціальностей – менеджер з продажу. Базова освіта може бути будь-якою – економічною, технічною, філологічною, але найголовніше тут – комунікабельність.

Ще один тренд – фахівці по роботі з персоналом. Зростає потреба в  фахівцях логістиках. Знову потрібні представники інженерних спеціальностей. На сучасний український ринок прийшли промислові іноземні компанії, та з'ясувалося, що працювати нікому: молодих інженерів, які володіють комп'ютером, сучасними технологіями та іноземними мовами, вкрай дуже мало.

У зв’язку з будівельним бумом, який охопив країну, все більше затребувані професії архітектора, інженера-будівельника. Зростає і буде рости попит на програмістів.

Сучасна молодь сторониться технічних спеціальностей та робітничих професій. Але експерти стверджують, що хороший спеціаліст в будь-якій галузі завжди потрібен. Тому, якщо ви оберете професію, яка вам подобається, та зробите все, щоб стати кращим, без роботи не залишитесь.

Т.Дікусар, провідний фахівець з профорієнтації відділу організації профорієнтації ОЦЗ