Молодша медична сестра – це самостійна професія, яка не обмежується виконанням призначень лікаря, а орієнтована на пацієнта з метою запобігання захворюванням, зміцнення здоров’я населення, здійснення догляду і полегшення страждань хворих, а також їх реабілітації.
Професія молодша медична сестра належить до типу «Людина-людина».
Молодша медична сестра здійснює прибирання приміщень відповідно до санітарного режиму закладу (відділення). Супроводжує хворих в лікувально-діагностичні кабінети. Виконує функції кур’єра. Допомагає старшій медичній сестрі отримувати медикаменти, інструменти, обладнання і доставляти у відділення. Отримує у сестри-господарки та забезпечує зберігання і використання за призначенням білизну, мийні засоби та господарський реманент. В аптечних закладах проводить миття аптечного посуду. Повідомляє сестру-господарку про несправності в системі опалення, водопостачання, каналізації та в електроприладах.

З історії професії
Хоча професія медичної сестри як самостійна виникла порівняно недавно — у XIX столітті, функції медичної сестри, пов’язані з турботою про інших, наданням допомоги хворим, виконували завжди. Це робили жінки, як берегині родинного вогнища.
Відомо, що навіть у Давньому Римі благочинній діяльності, зокрема й догляду за хворими, присвячували себе знатні пані. За часів Середньовіччя з поширенням християнства поняття сестринства утвердилося остаточно. Адже надання допомоги хворим та нужденним — одна з християнських чеснот, що є проявом любові до ближнього. «Медичними сестрами» були переважно черниці, звідси й походить поняття «сестра». В XI столітті майже в усіх великих містах Західної Європи існували товариства з догляду за хворими та сиротами, які формувалися із вдів і незаміжніх дівчат. До їхніх обов’язків належав і догляд за хворими на проказу. Це потребувало великої мужності, оскільки проказа на той час була невиліковною.
Ще одним напрямом діяльності «медичних сестер» Середньовіччя був догляд за пораненими воїнами, адже в численних війнах тієї доби була величезна кількість поранених.
Молодша медична сестра повинна знати:
- права, обов’язки та відповідальність молодшої медичної сестри;
- правила санітарії та гігієни;
- призначення мийних засобів і правила їх використання;
- правила охорони праці.
Люди цієї професії повинні бути акуратними та організованими, уважно, чуйно відноситися до хворих.

Цікаві факти
У XIX столітті багато жінок вмирали від пологової гарячки. Австрійський лікар Ігнатій Земмельвайс запропонував акушерам мити руки. Смертність від пологової гарячки тут же знизилася з 30 до 2%. Попри дієвість методів Земмельвайса, його оголосили псевдонауковцем і заборонили займатися лікарською діяльністю.
Медичні працівники не носили білі халати до 1800 року.
Щоб довести, що бактерії H.pylori можуть викликати виразку шлунка, Баррі Дж. Маршалл випив культуру H.pylori, розвинув виразку й успішно лікував її антибіотиками та отримав Нобелівську премію за неї у 2005 році.