В рамках щотижневої акції «Дня учасника антитерористичної операції та з орієнтації на військову службу», 15 березня 2018 року в приміщенні Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості пройшов тренінг для учасників антитерористичної операції, що перебувають на обліку в службі зайнятості.

Тренінг проводила Всеукраїнська благодійна організація «Ініціатива заради життя» в особі тренера Олени Мурлигіної, спільно з Асоціацією учасників та інвалідів АТО, яку представляв керівник напрямку психологічної підтримки центру Сергій Коробов, а також Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО південного міжрегіонального сектору (Миколаївській області) в особі Павла Саєнко. Даний захід проводився в рамках проекту «Посилення організаційної спроможності Центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям у Миколаївській області». На захід також були запрошені партнери проекту – Центр безоплатної вторинної правової допомоги (Первомайське відділення). В заході взяли участь  20 безробітних учасників антитерористичної операції, в тому числі 1 особа з інвалідністю.

Під час тренінгу учасники отримали від тренерів інформацію про пільги, що встановлені законодавством для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а саме головне - поради щодо того як саме потрібно їх використовувати на практиці та до яких організацій та державних установ потрібно звертатись для вирішення тих чи  інших потреб.

Сергій Коробов розповів про Асоціацію учасників та інвалідів АТО та презентував Всеукраїнський центр «4.5.0», даний проект може реально допомогти у вирішенні не тільки побутових питань, а також проблем з лікуванням поранених військових та психологічній підтримці та адаптації колишніх військових до умов мирного життя.

Тож подібні тренінги та бесіди обов’язково потрібно проводити для того, щоб не тільки поінформувати учасників АТО та членів їх сімей з правами  та пільгами, що передбачені законами, а найголовніше - допомогти їм реалізувати себе та знайти своє місце у мирному житті, таким чином подякувати за їх неоціненний вклад при захисті рідної країни іноді навіть ціною серйозної втрати здоров’я, а у деяких випадках життя.

 

В. Пашков, провідний фахівець з питань зайнятості  відділу активної підтримки безробітних Первомайської міськрайфілії Миколаївського ОЦЗ