Сьогодення направляє нас на вивчення нових та перспективних технологій. Саме тому, з метою ознайомлення з перспективами фахівців новітніх технологій, ми докладно розглянемо всі можливості 3D друку.

Ким можна працювати фахівцям даної галузі?

Важливо зауважити, що існує кілька типів фахівців цієї спеціалізації, які можуть мати різні обов’язки:

3D-дизайнер

Спеціаліст з 3D-друку

Спеціаліст з 3D-налаштувань і прототипування

Менеджер з продажу адитивних технологій

Спеціаліст з виготовлення деталей 3D-принтерів

Застосування 3D друку:

Якщо говорити про застосування 3D друку, варто враховувати не тільки існуючі можливості, а й перспективи. Безумовно, в майбутньому нас очікує масштабне поширення адитивних методик (в яких тривимірний об’єкт створюється шляхом накладання послідовних шарів матеріалів), але практичне застосування 3D друку доступно кожному вже сьогодні. Розглянемо, яке застосування технології можуть знайти звичайні користувачі за допомогою настільних 3D принтерів.

1. Прототипування

Найкращий спосіб застосування 3D друку - за її прямим призначенням. Швидке прототипування є не тільки другою назвою методики, але і початковою метою її розробки. Створення дослідних зразків за допомогою 3D друку значно скорочує час і витрати виробництва. Прототипування дозволяє наочно оцінити можливі недоліки виробу ще на етапі проектування і внести істотні зміни в конструкцію деталі ще до її остаточного затвердження.

2. Дрібносерійне виробництво

Для дрібносерійного виробництва 3D друк - просто знахідка. Властивості багатьох матеріалів дозволяють виробляти готові компоненти з мінімальними витратами. Порівняно з традиційними методами виробництва, дрібносерійне виробництво за допомогою 3D друку дуже вигідно з фінансової точки зору.

3. Ремонт і відновлення

Ще одне застосування 3D друку - ремонт і відновлення пошкоджених деталей. Проводити таку процедуру можна як самостійно, при наявності відповідних навичок і устаткування, так і в спеціалізованих сервісах 3D друку. Ремонт і відновлення пошкоджених деталей відбувається швидко, а наявність цифрової моделі компонента дозволяє заново віддрукувати його в будь-який час.

4. Виробництво функціональних моделей і готових компонентів

Одна з різновидів промислового застосування 3D друку - виробництво функціональних моделей і готових компонентів. Виготовлення виробів на 3D принтері з прозорого матеріалу дозволяє побачити роботу функціональної деталі «зсередини», що дуже корисно при розробці різних інженерних зразків. Крім того, широкий спектр різноманітних матеріалів для 3D друку перетворює її в повноцінний виробничий інструмент.

5. Побутові предмети

Потрібен органайзер для канцелярії? Або підставка для ножів? Будь-які побутові предмети можна надрукувати на 3D принтері. Перевага такого застосування в тому, що при розробці 3D моделей немає ніяких обмежень. Тобто, при бажанні проявити фантазію і створити щось оригінальне - всі карти в ваших руках. Завдяки новітній технології свій будинок можна прикрасити і зробити більш функціональним легко і недорого.

6. Іграшки та сувеніри

При наявності 3D принтера порадувати дитину дуже просто - достатньо виготовити симпатичні та улюблені 3D іграшки для малечі.

Сьогодні існує декілька цікавих проектів колективних 3D - друкованих ігор. Це застосування порадує не тільки дітей, а й захоплених колекціонерів, адже на 3D - принтері можна надрукувати фігурки будь-яких персонажів і атрибутів комп'ютерних ігор і фільмів. А кольоровий дозволить виготовити ексклюзивні повнокольорові сувеніри - мініатюрні фігурки реальних людей. Для цього цифрова модель людини формується на основі даних 3D-сканування. При цьому всі текстури і дані про колір зберігаються. Такий подарунок точно припаде до смаку кожному, адже отримати крихітну копію самого себе так незвично та приємно.

7. Дизайнерські вироби

Для творчих людей існує ще одне застосування даної технології. Художники, скульптори, модельєри і дизайнери зі всього світу використовують 3D друк для створення ексклюзивних предметів мистецтва, виготовити які стандартними методами було б неможливо. Такі дизайнерські вироби вражають своєю красою і оригінальністю, часто поєднуючи цифрове і традиційне мистецтво. Крім того, активно розробляються методики 3D друку одягу і взуття. Деякі моделі вже навіть надійшли в продаж, але про масове виробництво поки рано говорити.

8. Можливості 3D принтера

Основні можливості 3D принтера ми перерахували, але на цьому вони не закінчуються. 3D - друк знаходить застосування в найрізноманітніших галузях. З її допомогою друкують електроніку, різні комплектуючі, їжу і навіть живі тканини. Безумовно, цей список буде поповнюватися в подальшому, але вже зараз він вражає своїм масштабом.