Перше робоче місце – успішний старт.
Сьогодні кожен випускник навчального закладу відчуває труднощі у пошуку першого робочого місця. Вибір місця праці та посади є одним з найважливіших рішень у житті кожної особистості. Перша робота має великий вплив на майбутній розвиток кар'єри.
Дуже багато зусиль потрібно докласти до пошуку роботи, а це вимагає як моральних так і фінансових затрат. Процес пошуку роботи можна порівняти з ринком, на якому Ви виступаєте продавцями своєї власної праці.
Що ж робити, щоб пошук роботи не втомлював і не забирав останні сили та нерви, а знайдена робота принесла фінансову стабільність, користь, задоволення і підвищення професійними сходинками? Пропонуємо Вам скористатися нашими порадами щодо ефективного пошуку роботи.
1. Визначте конкретну ціль. Перш за все, дайте відповідь на питання: «Чи знаю я конкретно, що шукаю? Чи є в мене конкретна ціль? Хто я очима роботодавців? Як презентувати себе?». Адже на роботі ми проводимо, як мінімум, третю частину свого життя, тому умови роботи впливають на ефективність нашої праці, здатність концентруватися.
2. Ознайомтеся з ринком праці. Якщо ви вже вирішили, в якій сфері хотіли б працювати, можна переходити до вивчення ринку праці і пошуку підходящих вакансій. Є різні способи пошуку роботи, а саме за допомогою Державної служби зайнятості, Інтернет ресурсів, оголошень в громадських місцях, за допомогою родичів та знайомих, спеціалізованих організацій, які займаються працевлаштуванням, створення власного бізнесу.
3. Напишіть резюме. Знайомство роботодавця з Вами починається задовго до співбесіди. Перша зустріч з HR-менеджером або менеджером з підбору персоналу — це Ваше резюме, де вказано важливу інформацію про вашу освіту, досвід роботи, а також ваші особисті дані. Підійти до викладу даної інформації треба дуже серйозно.
4. Пройдіть співбесіду. Успішне проходження співбесіди — це справжнє мистецтво. Мистецтво спілкування, вміння відчувати міру у своїх словах і здатність контролювати свої реакції. Щоб пройти співбесіду і отримати бажану посаду, треба вміти поставити себе на місце працедавця, а, також, зрозуміти, які вимоги будуть ставитися до людини, яка претендує на цю роботу. Вивчення цього мистецтва вимагає часу, але навчитися йому можна. Для досягнення позитивного результату вам потрібно пройти два етапи — підготовку до співбесіди і власне саму розмову.
Сьогодні головна проблема у молоді – відсутність досвіду роботи. Це питання є актуальним для випускників вишів та дипломованих спеціалістів, які не мають практичних навиків роботи. Звичайно, прийняти можуть і без досвіду у відповідній сфері, але оплата буде на порядок нижче в порівнянні з досвідченими фахівцями. Порада одна - працювати і набиратися досвіду, якийсь час терпіти свою маленьку зарплату.
Довідково: найбільш затребувані професії в нашому регіоні – водій, бухгалтер, вчитель, лікар.
Протягом січня-червня поточного року більше 200 випускника вишів та майже 240 учнів професійно-технічних закладів отримали послуги Миколаївської обласної служби зайнятості. Фахівці служби зайнятості завжди готові допомогти з пошуком підходящої роботи. Звертайтеся!