Професія Оператор швацького устаткування належить до  типу «Людина-техніка».

Оператор швацького устаткування організовує швейне виробництво, вводить в експлуатацію, обслуговує, програмує, здійснює контроль і поточний ремонт швейного промислового устаткування

З історії професії

Потреба у швейних послугах виникла ще в камінному віці, коли людині вперше прийшла ідея захистити своє тіло від зовнішніх подразників одягом.

Перша фабрика з шиття одягу з`явилася в ХІХ столітті. Саме в цей період фах швачки зайняв свою нішу на ринку праці. Він став більш популярним.

З часом з`являються нові види тканини, технології і до пошиття одягу висуваються серйозніші вимоги.  В роботі оператора швейного устаткування виникають широкі можливості для творчості.

Вимоги до працівника

Оператор швейного устаткування повинен:

  • здійснювати пошив одягу на різноманітних універсальних машинах;

  • ліквідувати обрив ниток;

  • змінювати шпулі;

  • регулювати натяг нити і частоту стрічки;

  • перевіряти якість крою та інше.

Цікаві факти

На початку 17 століття Йозеф Мадерспергер(австрійський кравець) винайшов швейну машинку, але цьому зраділи не всі, наприклад його колеги кравці віднеслись до цього негативно з-за боязні конкуренції.

Перші швейні машинки коштували сто двадцять п'ять доларів, на ті часи це пристойна сума, але вишивкою переважно займалися самотні жінки і вдови, а отже у них не було зайвих грошей на машинку, у зв'язку з чим Зінгер вирішив продавати дорогі швейні машинки в розстрочку.

Відділ організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ