Вибір професії – найважливіший крок в житті людини. Це питання, до якого потрібно підійти максимально відповідально, адже важливо знайти не тільки цікаву і добре оплачувану професію, а й затребувану на ринку праці.
Ні для кого не секрет, що сьогодні ринок праці переживає період глобальних змін. Сучасний ринок праці має тенденцію до заміни фізичної роботи людини машинами і роботами. Такі масштабні зміни безпосередньо пов’язані з технологічним проривом нашого століття. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, нанотехнології, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії диктують нам нові затребувані професії. Багато спеціальностей витісняються сучасними технологіями, праця людини максимально автоматизується. Саме тому, тема затребуваних професій у 2020 році не перестає бути актуальною.
Пропонуємо перелік найбільш популярних та затребуваних професій в Україні.

Програмісти
Перша сходинка рейтингу досить передбачувана на сьогодні. Опанувати мовою програмування означає опанувати мовою, якою спілкується весь світ. Дипломовані програмісти зараз можуть знайти хорошу високооплачувану роботу в престижній компанії як в Україні, так і за кордоном.

Інженери та архітектори
Будівництво в нашій країні також «на коні» незалежно від економічної ситуації. Кваліфіковані інженери на сьогодні мають попит.

Дизайнери
Дизайнер – одна з найбільш престижних і високооплачуваних професій на сьогодні. Саме ці фахівці роблять наше життя красивішим. Поняття «дизайн» можна застосувати до будь-якого виду людської діяльності. Саме тому дана професія існує в такому розмаїтті видів: дизайнер поліграфії (створення макетів, верстка), фітодизайнер (озеленення будинків та офісів, створення зимових садів), ландшафтний дизайнер (благоустрій територій), дизайнер інтер'єрів (благоустрій квартир і офісів, підвищення функціональності і якісного рівня інтер'єрів), веб-дизайнер (створення сайтів, банерів), дизайнер одягу (втілення актуальних тенденцій моди), фуд-дизайнер (створення гарних зображень страв для різних меню і кулінарних книг), дизайнер принтів тощо.

Менеджери готельно-туристичного господарства
Менеджери готельно-туристичного господарства – є однією з найбільш перспективних спеціалізацій в аспектах працевлаштування фахівців. А менеджер з туризму – це найбільш затребувана професія в готельному та туристичному бізнесі. Варто зазначити, що в нашій країні величезний потенціал розвитку туризму. Але, на жаль, не вистачає висококваліфікованих спеціалістів. На туристичному ринку України зараз з’являється все більше міжнародних компаній, яким також потрібні достойні кадри.

Бухгалтери та аудитори
Ці професії затребувані завжди і скрізь – на будь-якому підприємстві, у будь-якій, навіть найменшій, фірмі. Щоб стати справжнім професіоналом потрібен хороший досвід, і тоді на спеціаліста може вишикуватися черга.

Юристи
Ця професія завжди вважалась престижною. Саме тому, зараз юристів немало. Юрист – це професіонал, який стоїть на сторожі закону. Відмінно розбираючись в правовій документації, він захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою. Звичайно, так звучить тільки саме загальне визначення. Щоб стати одним з висококласних юристів потрібно старанно працювати, але, якщо це ваше справжнє покликання, нудьгувати без роботи вам не доведеться.

Менеджери з персоналу
Менеджер з персоналу – це стратег. Він повинен знайти спосіб, щоб кожен співробітник працював максимально ефективно. Головне - результат, а щоб його отримати, потрібна серйозна мотивація. Як її домогтися й пояснити працівникам, чого від них чекають - завдання менеджера з персоналу. Для цього він сам має вдатися в суть інновації й стратегію своєї компанії. Крім цього, HR-фахівці стежать за рівнем кваліфікації штатних працівників компанії й сприяють росту їхнього професіоналізму. Для чого застосовуються різні тести, тренінги й навчальні програми. Менеджери з персоналу – це висококласні управлінці, організатори та психологи.

Маркетологи
Це спеціалісти, котрі повинні вміти подати товар так, щоб потенціальний клієнт чи споживач замислився, як він раніше жив без цього. Досить непроста, але дуже популярна та затребувана скрізь професія, особливо такий напрямок, як Social Media Marketing (SMM) та контент-маркетинг.

Менеджери організаційної діяльності
Або event-менеджери, на сьогодні дуже популярна професія. Агенції, де можна реалізуватися в даній сфері, ростуть як гриби – від корпоративних свят до весіль і днів народжень.

Журналісти
Журналіст — людина, яка збирає, створює, редагує, готує та оформлює інформацію для редакції зареєстрованого засобу масової інформації, що пов'язаний з нею трудовими чи іншими договірними відносинами, — або робить це за власною ініціативою. Професія дуже популярна. Конкуренція велика. Видань зараз багато, але успішно влаштуватися важко. Щоб бути хорошим журналістом потрібно бути фахівцем у тій галузі, про котру готуєте матеріал, та, звісно ж, хист до цієї справи.

Технологи харчового виробництва
Харчування – це невід’ємна частина нашого життя, необхідна, як повітря, що приносить море задоволень, робить нас працездатними, здоровими і щасливими. Особливо професія технолога харчового виробництва затребувана у великих містах, де мешканці не мають змоги вести власне домашнє господарство. Сьогодні дана професія є однією з найбільш затребуваних на ринку праці.
За матеріалами інтернет-видань.

Відділ організаціїї профорієнтації Миколаївського ОЦЗ