Серед роботодавців існує стереотип: літні люди менш продуктивні, повільно вчаться, важко адаптуються в молодому колективі. Але все це залежить від людини. Щоб підвищити ймовірність працевлаштування, не варто ігнорувати сучасні засоби зв’язку, доцільно мати електронну пошту і відповідати на повідомлення.

Переваги - працівники в такому віці ставляться до своїх обов'язків дуже педантично та старанно. Шістдесятирічні можуть знайти роботу на позиціях, що не передбачають кар'єрний ріст - тут немає великої конкуренції: амбітна молодь, яка шукає високих заробітків і підвищення по службі, на них не претендує.

Приклади вакансій

  • Інформаційний консультант і оператор Call-центру

Запрошуючи на цю позицію претендентів такої вікової категорії, роботодавці мають гарантію, що після навчання (на цю вакансію беруть без досвіду) літній співробітник не покине компанію в пошуках кращої альтернативи, адже він радий отримувати додаткові гроші до пенсії. А значить роботодавцю не доведеться навчати нову людину, що зменшує його часові та грошові витрати.

  • Добовий вахтер

Молодь на таку роботу йти не поспішає, адже вона не вважається престижною. А роботодавці охоче беруть людей у ​​поважному віці тому, що ті відчувають меншу потребу уві сні, їх часто мучить безсоння, таким чином пенсіонер не ляже під час зміни подрімати.

  • Репетитор

Багаторічний досвід, яким не можуть похвалитися молоді фахівці  - головний козир викладачів у віці. Досвідчений вчитель може знайти підхід практично до будь-якої дитини, з немолодим педагогом складніше блазнювати, приходити непідготовленим, тому з репетитором у віці діти можуть досягати кращих результатів. І батьки-роботодавці це розуміють.

Звісно, обмеження за віком співробітників є у більшості компаній майже для кожної посади, а передпенсійний вік – одна з головних причин вікової дискримінації при прийомі на роботу. У заявках роботодавці чітких меж не вказують, але «за замовчуванням» чекають кандидатів в середньому до 40 років.

Звичайно, крім зазначених вище плюсів претендентів віком 40+, існують й мінуси - негнучкість, невміння вчасно перебудуватися в сучасному середовищі, що швидко змінюється, незнання мов, «совковість».

За словами рекрутерів міжнародного кадрового порталу HeadHunter, якщо людина стежить за своєю зовнішністю, займається спортом, подорожує, проходила стажування або додаткове навчання, має ментальність молодої людини (в курсі останніх подій, говорить англійською, приймає зміни, не перешкоджає впровадженню нововведень), то в будь-якому віці буде затребувана.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ