Люди старші за 50 років, під час працевлаштування стикаються з низкою проблем – роботодавці часто не мають вакансій відповідно рівня кваліфікації та професії претендента, не зацікавлені здійснювати роботу з адаптації працівників даної вікової категорії до сучасних вимог робочого місця, часто кампанії шукають молодих працівників під молодий колектив тощо.

Разом з тим психологи пояснюють, що люди в цьому віці досягають психологічної інтелектуальної зрілості, мають гнучкий розум, життєвий та професійний досвід. 

Переваги - ці люди встигли здобути  фундаментальну вищу освіту Особливо цінуються фахівці, які навчалися за технічним або аграрним напрямками, а також претенденти на робочі спеціальності (слюсарі, сантехніки, електрики тощо).  Адже всі вищевказані спеціалізації були не в моді в останні роки, і на ринку праці утворився дефіцит цих спеціалістів.

Приклади вакансій

  • Інженер-технолог

Молоді серед технологів - малий відсоток, тому на ці позиції і конкуренція невисока. Плюс інженери встигли попрацювати на заводах і фабриках, досконально знають специфіку технологічних процесів на них, і за це таких шукачів цінують роботодавці. Беруть і без профільного досвіду на випробувальний термін при наявності диплома технічного вузу.

  • Електрики і слюсарі

Це ті спеціальності, в яких цінуються, насамперед, досвід і навички, і вони є у п’ятдесятирічних. Крім того, молодих фахівців в цій сфері катастрофічно не вистачає, тому ветеранів технічних спеціалізацій охоче запрошують на посаду наставників для початківців майстрів.

  • Бухгалтер

Претендентів цієї категорії цінують за скрупульозність і терпіння, але за умови навчання новим програмам. З урахуванням специфіки роботи бухгалтера роботодавці готові дозволити працювати віддалено.

  • Няня

Жінки в цьому віці вже виростили не тільки своїх дітей, а й більшість - онуків, а значить вміють ладити з дітьми. У них більше мудрості і при цьому вони ще досить енергійні, щоб доглянути навіть дуже спритних дітей. А молоді мами не побоюються, що помічниця зазіхатиме на чоловіка.

  • Ріелтор

В агентства нерухомості охоче беруть ріелторами кандидатів, яким за 50 років. Люди в такому віці у потенційних покупців викликають більше довіри, ніж молодь - клієнти охочіше відгукуються на їхні пропозиції, що вигідно роботодавцю. Отримати таку роботу можна без досвіду в сфері продажів - головне підприємливість і хороша результативність.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ