Вважається, що людині після 40 років в Україні знайти роботу без зниження в статусі і зарплатні нереально, якщо тільки він не унікальний спеціаліст. Так, часто такі кадри роботодавці брати на роботу побоюються. Але якщо ви в такому віці раптом залишилися без роботи, не варто впадати у відчай. У кожного віку є свої переваги та плюси, тому можна знайти «свою» трудову нішу.

Ким піти працювати, якщо вам більше 40 років

Переваги - життєвий і професійний досвід. При цьому сорокарічні ще сповнені енергії і не втратили смак до навчання, продовжують активно цікавитися новинами і в більшості випадків мають молоду зовнішність. З урахуванням всіх цих якостей таких кандидатів часто запрошують на керівні посади, адже їм легко знайти спільну мову як з молоддю, так і з людьми передпенсійного віку - розрив в роках з обома категоріями не надто великий.

Приклади вакансій

  • Начальник відділу в держструктурі

На цю вакансію можуть претендувати кандидати, які навіть ніколи не працювали в державних органах, але мають диплом і досвід в профільному напрямку. Адже начальником відділу вчорашнього випускника вишу ніхто не поставить, а на інші позиції молодь не поспішає влаштовуватися в держструктуру через відносно невисокі зарплати.

  • Бізнес-тренери

 Багато компаній постійно навчають свій персонал, проводять різноманітні тренінги. І якщо раніше ви працювали в цій сфері і знаєте її специфіку, то вас можуть найняти приватним консультантом. Адже хто може навчити краще, якщо не та людина, яка має багаторічну практику роботи в даній сфері.

  • Консультанти по фінансовому плануванню та пенсійному страхуванню

Щоб отримати цю посаду, не потрібно мати спеціальну освіту або досвід роботи в цій сфері. А роботодавці беруть охочіше тих, кому за 40, тому що вони можуть прискіпливо пояснювати нюанси послуг, не втрачаючи терпіння, порівняно з молодими.

  • Водії-логісти

Влаштуватися на таку роботу людям за 40 років простіше, ніж молодим і гарячим, адже ймовірність потрапити в ДТП у досвідченого й обережного (в силу віку) водія менше, і роботодавці це розуміють. Як і те, що претендентам у віці за 50 років буде складно цілий день проводити за кермом, та й зір у людей передпенсійного віку, як правило, починає  підводити.

  • Фахівці з підбору персоналу

Завдяки накопиченому життєвому і професійному досвіду люди в цьому віці вміють проводити співбесіду з претендентами не тільки за готовими тестами - вони можуть зрозуміти, чи впорається кандидат з обов'язками і чи підійде йому конкретна робота, спираючись на інтуїцію. До того ж люди  за 40, виглядають солідно, а менеджер з підбору персоналу - це перша людина, з яким зустрінеться претендент на посаду, і саме він буде формувати імідж фірми.