Шукати роботу в час карантину — завдання не дуже просте, проте впоратися з ним можна. Формат відеоспівбесіди стає популярнішим і багато фірм та організацій  переходять на цей режим роботи.  В цілому, експерти відзначають, що великої різниці між онлайн та офлайн інтерв’ю не існує, адже головне — ви маєте можливість поспілкуватися з потенційним роботодавцем та розповісти про себе. До того ж такий формат має свої переваги: 

  • зручно та швидко;
  • мобільно;
  • менше стресу для шукачів;
  • економія часу та витрат.

Популярність  онлайн-співбесіди зростає з кожним роком, а HR-фахівці заявляють, що скоро це стане звичною практикою в Україні та залишиться ефективним і робочим навіть  після закінчення карантину. Ми підготували поради, як не розгубити свій шарм за мегапікселями.

1. Техніка і зв'язок

Уточніть, в якій програмі буде проходити співбесіда, встановіть заздалегідь, щоб познайомитися з її інтерфейсом і розібратися з функціоналом.

Встановіть віртуальний фон,  або подбайте про вдалий вибір: це може бути нейтральний однотонний фон (стіна, зачинені двері, штори).

До початку онлайн-зустрічі перевірте швидкість інтернету, зайві вкладки в браузері краще не відкривати, щоб уникнути поганого з’єднання.

Підготуйтеся до форс-мажорів

Поруч з комп'ютером приготуйте  змінну гарнітуру, додатковий  девайс і джерело інтернету  які можуть вас виручити, якщо під час онлайн-дзвінка щось вийде з ладу.

І найпростіший варіант — заздалегідь попросити телефон роботодавця, щоб в разі неприємності, вийти з ним на зв'язок і визначити подальшу долю переговорів.

2. Підготовка документів

Тримайте  всі необхідні файли (Портфоліо та посилання на особисту сторінку, сайт) поблизу, щоб в будь-який момент їх можна було відправити.

3. Позитивно складений акаунт

При проходженні онлайн інтерв'ю, профіль виконує функцію візитної картки. Перш ніж давати роботодавцю свою адресу, необхідно перевірити акаунт на предмет фотографій, постів, та іншої актуальної інформації.

4. Одяг і зовнішній вигляд

Підбирається так само, як і для звичайної співбесіди, відповідно до вакансії і наявності дрес-коду. Те, що ви виходите на зв'язок онлайн з дому, не означає, що можна проходити онлайн-співбесіду в домашньому одязі.

5. Домашня обстановка

Подбайте про те, щоб під час дзвінка вам нічого не заважало (домашні тварини або маленькі діти), організуйте тишу в будинку.

6. Шпаргалка

В онлайн-інтерв'ю  є перевага — можна користуватися шпаргалками. Запишить в блокноті ключові моменти, список питань - можно тримати поруч з собою і при необхідності підглядати.

7. Репетиція перед камерою

Щоб уникнути розгубленості при онлайн-інтерв'ю, попрактикуйтеся перед камерою.  Побачивши один раз те, що буде бачити роботодавець, можна опрацювати слабкі місця і замаскувати недосконалості. До того ж, чим частіше розповідати історію на камеру, тим звичніше вона стане, а значить, і відтворити її в реальній співбесіді буде простіше і комфортніше. 

8. Налаштування на успіх

Безпосередньо перед дзвінком зробіть декілька легких фізичних вправ — наприклад, біг на місці, помахи руками, глибоке дихання. Це допоможе підбадьоритися і привести себе в тонус. Під час розмови ви будете виглядати бадьорим і повним сил, а це завжди справляє позитивне враження.

І найголовніше — ваш настрій на успіх. Хороший позитивний настрій завжди справляє гарне враження на інтерв'юера — такі кандидати сприймаються більш благополучними, впевненими і працездатними. Саме таких співробітників наймають в першу чергу.

Бажаємо вам успішних співбесід!