Існує величезна кількість областей, де застосовується тривимірне моделювання та анімація. Фахівці, які працюють в цих галузях: 3D-дизайнер, спеціаліст з 3D-друку, спеціаліст з 3D-налаштувань і прототипування, менеджер з продажу адитивних технологій, спеціаліст з виготовлення деталей 3D-принтерів.

Розглянемо основні галузі 3D-друку, де мають можливість працювати фахівці даної сфери.

Промислове виробництво

Це сучасний лідер по впровадженню технології 3D-друку. Її активно використовують компанії, які працюють в таких секторах: побутова електроніка, аерокосмічна, автомобільна та оборонна промисловості.

 

Медицина

На пристроях 3D-друку займаються біодруком тканин і органів, індивідуальних імплантатів, протезів, анатомічних моделей для хірургічних процедур.

 

Стоматологія

3D-друк використовують для створення зубів та коронок за індивідуальним замовленням. Нині фахівці науково-дослідних центрів активно працюють над тим, щоб в майбутньому можна було виготовляти зуби за індивідуальними моделями на 3D-принтерах всього за 10 хвилин.

 

Будівництво

Лідером використання цієї технології у будівництві є Китай. Тамтешня компанія WinSun змогла побудувати за допомогою 3D-принтера 10 будинків і 1 п’ятиповерховий будинок всього за 24 години.

 

Мистецтво

Зі збільшенням доступності та різноманіття принтерів, вартість виробництва 1 3D-об’єкта зменшується, тому технологію активно використовують навіть і в  мистецтві. Зокрема полімери, глину та метали митці використовують для створення за допомогою 3D-принтерів скульптур, кераміки та ювелірних виробів.

 

Кінематограф

Вся сучасна кіноіндустрія орієнтується на кіно у форматі 3D. Для подібних зйомок використовуються спеціальні камери, здатні знімати в 3D-форматі. Вже не потрібно витрачати тисячі людино-годин на побудову моделей, наприклад динозаврів, які потрібно потім встановити на сцені, висвітлити, відзняти і скомбінувати з іншими учасниками епізоду. Досить посадити одну людину за звичайний персональний комп'ютер, щоб створити спецефекти.

 

Їжа

Їстівні продукти також друкують на 3D-принтерах і нині команди в різних куточках світу активно працюють над удосконаленням цієї технології.

 

Освіта

Завдяки цій технології можна покращити шкільну програму на всіх рівнях: від початкової школи до коледжу. 3D-моделі допомагають учням, які візуально сприймають інформацію, краще розуміти матеріал різних дисциплін (математика, географія, геологія тощо).