У чому секрет успіху? Це питання цікавить людей дуже давно. Хтось готовий працювати 24/7, щоб досягти високих результатів, хтось здається і вважає, що успіх – привілей обраних.

Людство «переварило» вже не одну теорію і гіпотезу про те, що може гарантувати досягнення всіх цілей. Однією з найбільш сильних виявилась ідея емоційного інтелекту, яку виклав і зробив популярною психолог і журналіст Деніел Гоулман в 90-і роки минулого століття.

Емоційний інтелект – це вміння обробляти емоції й емоційну інформацію, та виходячи з цього, розвиватися. Він впливає на те, як ми спілкуємось з людьми, чи можемо розуміти свої та чужі емоції і відчуття, контролювати їх, направляти на благо. Це допомагає уникати конфліктних ситуацій як на роботі, так і в сім’ї, не піддаватися чужому впливу і розвивати свої сильні сторони.
Емоційний інтелект – це певна вроджена здатність людини, яка піддається тренуванню протягом усього життя. Наступні поради допоможуть вам в цьому:
1.Не розділяйте емоції на «погані» та «хороші». Оцінювання емоцій знецінює їх, просто прислухайтесь до них і думайте про те, що могло їх спричинити.
2. Ведіть щоденник емоцій. Якщо ви кожного дня будете записувати, що ви відчуваєте і за яких обставин, то через місяць вам стане легше розуміти себе.
3.Направляйте емоції в потрібне русло. Повністю контролювати емоції практично нереально, проте можна коригувати свою поведінку, виходячи з ситуації.
4.Ставте собі невеликі, але цікаві завдання. Аналізуйте, що ви відчуваєте в моменти успіху і невдач.
5.Після того як ви навчитеся розуміти свої емоції, зверніть увагу на чужі. Це допоможе налагодити спілкування з людьми й краще зрозуміти їх вчинки та реакції на різні ситуації.
6.Усвідомте, як ваше тіло реагує на стрес. Критичні ситуації й емоційне перевантаження відображаються на роботі всього організму. Навчіться зчитувати його сигнали, і будете краще розуміти, коли необхідно зробити паузу і відновити сили.
Емоційний інтелект впливає на всі сфери життя людини – дружбу, сім’ю, стосунки, фізичне здоров’я, але більшою мірою – на кар’єру. Він дозволяє ставити перед собою чіткі цілі та швидше їх досягати. Успішно вибудовувати комунікацію з різними людьми, грамотно розподіляти сили, аналізувати свої та чужі вчинки й робити з них висновки.

Дослідження доводять, що високий рівень емоційного інтелекту служить показником ментального здоров’я, позначається не тільки на успішності, а й на рівні щастя.