Професія електрогазозварника належить до типу «людина – техніка», що пов’язана з процесами виготовлення, обробки та ремонту металевих виробів у різних галузях промисловості, будівництва і транспорту. Працює зварник переважно на відкритому повітрі, в умовах перепадів температури і вологості.

Сучасний світ повністю тримається на металі та без нього неможливо уявити будівництво високих будівель, кораблів, машин, техніки. Метал застосовується переважно всюди: в побуті, в промисловості, в будівництві. Саме тому, така робітнича професія буде актуальною, затребуваною та високооплачуваною в усі часи.

За 2021 рік Миколаївський обласний центр зайнятості отримав від роботодавців Миколаївщини більше 200 актуальних вакансій на посаду «електрогазозварника». Це були різні галузі промисловості, сільського господарства, будівництва. Важко назвати такий сегмент виробництва, де б не застосовувалася праця зварника.

З історії професії

Ще в прадавні часи люди використовували зварювання для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Існує думка, що слова «зварювання», «зварити» походять від імені слов’янського Бога ковальської справи Сварога. Перші прості методи зварювання застосовувались в V-ІІ тис. до н.е. в районах Єгипту та Ірану. Зварювали переважно деталі з міді, які розігрівали і потім здавлювали,так виникло «ковальське зварювання». З II тис. до н. е. почалася ера використання заліза. Багатьма поколіннями металообробників створювався та удосконалювався спосіб ковальського зварювання заліза.

А саме часом виникнення «зварювальника», як робітничої професії, можна вважати 1802 рік, коли вчений Василь Петров відкрив ефект електричної дуги. З моменту цього відкриття і до його промислового застосування пройшов чималий період часу. Але через десятиліття, метод з'єднання металів способом електричної дуги зробив революцію в різних галузях промисловості, будівництві і став масовою технологією з’єднання матеріалів.

Перспективи зайнятості

Початковим кваліфікаційним розрядом працівника є другий, найвищим – шостий. Кожному розряду відповідає тарифна ставка: чим вищий розряд, тим вища і ставка. Крім того, заробітна плата електрогазозварника залежить від умов оплати праці підприємства (організації). Заробіток електрогазозварників в різних регіонах України коливається і може значно відрізнятися від середніх показників.На сьогодні заробітна плата в актуальних вакансіях на посаду «електрогазозварника»по Миколаївській області складає від 9000 грн. до 15000 грн.

Цікаві факти

За допомогою винаходів українського науковцяБориса Патона, зварювальних роботів,  можна  проводити зварювання під водою, в космосі і навіть в організмі людини.

Шедевром світового зварювального мистецтва, безперечно, варто вважати Ейфелеву вежу, а також монумент у Києві «Батьківщина-мати».

Споріднені професії: електрозварник ручного зварювання, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, газорізальникгазозварник.

Професійне навчання

Опанувати професію електрогазозварникаможна в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – Дніпропетровському, Луганському Львівському, Одеському, Сумському, Рівненському та Харківському.

Вагомий внесок у науку, експериментальне виробництво, інженерію, пов’язані зі зварюванням, вносить Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона Національної академії наук України.

Для того, щоб дізнатися, де можна здобути професію електрогазозварника в Миколаївській області, скористайтесь довідником навчальних закладів Миколаївщини та інтерактивною картою навчальних закладів Миколаївської області.

Довідник навчальних закладів Миколаївщини

                                                                     

 

Інтерактивна карта навчальних закладів Миколаївської області