Триває проєкт «Професійний мікс». Розпочалося знайомство з професіями, які відносяться до сільського господарства та сфери транспорту. Продовжуємо знайомитися - професія «Автослюсар».
Автослюсар виконує ремонт і технічне обслуговування автомобільного транспорту, а також здійснює контроль над технічним станом автомобілів за допомогою діагностичного обладнання і приладів.
Професія тракториста належить до типу «Людина-техніка».

Автослюсар виконує роботи з розбирання простих складових одиниць і агрегатів автомобілів. Займається очищенням від бруду, миттям після розбирання складових одиниць і агрегатів автомобілів, зачищенням задирок, прогоном різьблення, свердлінням отворів, змащенням деталей. Бере участь у ремонті під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації.

З історії професії
У міру розвитку автомобільного транспорту посилювалася потреба в людях, здатних підтримувати автомобілі в справному стані. Різке збільшення кількості автомобілів в 30-і роки XX століття у зв'язку з винаходом конвеєра Генрі Фордом зумовило попит на фахівців з їх ремонту.
У 50-і роки XX століття ускладнення конструкції автомобіля і поява складного діагностичного обладнання призводить до виникнення спеціалізації. Виникає необхідність у фахівцях широкого профілю, здатних координувати роботу інших автомеханіків.
В дореволюційні часи автослюсарів готували в ремісничо-промислових училищах та навчально-показових майстернях, в радянський час отримати професію автослюсаря можна було в ПТУ, а автомеханіка - в технікумі. А зараз здобути освіту автослюсаря можна у закладах професійної освіти.

Автослюсар повинен знати:
- основні відомості про будову автомобілів;
- порядок складання простих складових одиниць;
- прийоми ізолювання та паяння проводів;
- способи виконання кріпильних робіт та обсяги першого технічного обслуговування;
- призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристосувань і контрольно-вимірювальних приладів;
- основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; призначення і застосування охолоджуючих і гальмівних рідин, мастил і палив;
- правила застосування і користування пневмо- і електроінструментом;
- основні відомості про систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості;
- основи електротехніки і технології металів в обсязі виконуваної роботи.

Цікаві факти
Найменша модель машини випущена у 2011 р. у Великобританії. Вона занесена в Книгу рекордів Гіннеса. Pell P50 в ширину – 104 см, в довжину – 137 см, важить 59 кг. Цей одномісний автомобіль розвиває швидкість 80 км/год.
У світі налічується понад мільярд машин. Щодня виробляється 165 000 нових авто.
В 1992 р. у пресі повідомлялося, що слюсар вагонного депо Київ-Пасажирський В.М. Гербштейн сконструював 2-місний автомобіль з електродвигуном, який працює від 60 лужних батарейок і може без підзарядки подолати відстань 80-100 км.