27.05.2016 | 16:20

Сьогодні відбулося чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, в якому взяв участь в.о.директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

«Питання працевлаштування безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, перебуває на постійному контролі у керівництва обласного та базових центрів зайнятості. Протягом січня-квітня 2016 року послугами служби зайнятості скористалися 10273 безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, що на 1169 безробітних більше, ніж за відповідний період минулого року. Кількість працевлаштованих соціально-незахищених громадян становила 1799 осіб, що на 241 особу більше, ніж протягом січня-квітня 2015 року» - зазначив Д.Оборонько під час висвітлення першого питання порядку денного щодо сприяння працевлаштуванню громадян, що мають додаткові гарантії відповідно до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» та реалізації механізму компенсації роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 26 і 27 Закону України «Про зайнятість населення».

Для вирішення проблемних питань служба зайнятості проводить низку заходів, спрямованих на здобуття особами певного досвіду роботи, підвищення їх кваліфікації, інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями. Сьогодні служба зайнятості здійснює індивідуальний супровід соціально-незахищених категорій населення після їх працевлаштування з метою адаптації працівників на підприємствах міста. Протягом січня-квітня 2016 року згоду на індивідуальний супровід після працевлаштування надало 102 особи.

У січні-квітні 2016 року 24 особи, що потребують соціального захисту, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності. Видами організації малого бізнесу є: діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; надання послуг перукарнями та салонами краси; вирощування зернових, бобових культур; комп'ютерне програмування; роздрібна та оптова торгівля; спеціалізована медична практика; діяльність у сфері права та інші напрямки.

До професійного навчання за направленням служби зайнятості залучено 1045 безробітних даної категорії, що на 81 особу більше, ніж у січні-квітні минулого року. Навчання здійснювалось за професіями: кухар, кондитер, перукар, кравець, манікюрниця, адміністратор. Підвищення кваліфікації відбувалось за такими напрямами: сучасні інформаційні технології аналізу та обробки даних, основи підприємницької діяльності, підприємницька діяльність у сфері бізнесу, започаткування власної справи, вивчення питань з охорони праці тощо.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом січня-квітня 2016 року було залучено 1083 особи з числа соціально-незахищених категорій, що на 286 безробітних більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Службою зайнятості Миколаївської області прийнято 45 рішень щодо надання роботодавцям компенсації фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Найактивніші роботодавці: ФОП Суранович Р.М (Заводський РЦЗ), ФОП Федчун С.Є. (Корабельний РЦЗ), ФОП Насірова Е.Ш. (Первомайський МРЦЗ), ФОП Завтонова І.В. (Вознесенський МРЦЗ), ПП "Люкс-Ойл" (Новобузький РЦЗ), ФОП Кривенко І.О. (Новоодеський РЦЗ).

Миколаївською обласною службою зайнятості здійснюється низка групових та масових заходів спрямованих на підвищення рівня інформування громадян, в тому числі з висвітлення норм Закону України «Про зайнятість населення», зокрема в частині прав і гарантій громадян та можливостей для роботодавців.

З питання щодо роботи районного координаційного комітету сприяння зайнятості у Очаківському районі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» доповіла заступник голови райдержадміністрації Очаківського району Зоя Шевельова: «Аналіз підсумків реалізації в районі заходів Програми зайнятості населення Очаківського району на період до 2017 року та причин, які спричинили появу негативних процесів на ринку праці району здійснюється постійно. Річні показники 2015 року виконані по працевлаштуванню – на 89,2%; охопленню профпідготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації – на 124,5%; залученню до громадських робіт – на 116%».

Завдяки роботі комітету надіслано пропозиції та рекомендації Очаківському МРЦЗ, Управлінню соціального захисту населення району, відділам Очаківської райдержадміністрації щодо забезпечення здійснення комплексу заходів стосовно виконання показників та заходів Програми зайнятості населення Очаківського району та постійного контролю за поданням підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності відомостей про наявність вільних робочих місць та вакантних посад.

На засіданнях вносились пропозиції щодо використання в повному обсязі напрямків видів громадських робіт, що мають суспільно-корисну спрямованість, сприяння працевлаштуванню окремих категорій, які потребують додаткових соціальних гарантій, у т.ч. внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО.

За підсумками засідання членам комітету були надані відповідні доручення.