02.03.2016 | 08:12

01 березня 2016 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Оксани Янішевської відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення із залученням представників органів виконавчої влади, профспілок, роботодавців та інших членів комітету, під час якого одним із доповідачів виступив в.о.директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

«За сприянням служби зайнятості протягом 2015 року комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення отримали 64973 особи, з них 54332 мали статус безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 40540 осіб, що складає 74,6% від загальної чисельності безробітних», - повідомив Д.Оборонько висвітлюючи питання «Про хід виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року. Сприяння працевлаштуванню та надання інших соціальних послуг демобілізованим учасникам антитерористичної операції».

У 2015 році за направленням служби зайнятості працевлаштувалися 23878 осіб, що становить 93,3% від річного показника Програми зайнятості. Основною причиною невиконання даного показника є зменшення кількості вакансій, так протягом 2015 року у банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 29017 вакансій (проти 32083 вакансії у 2014 році), які заявили 5066 роботодавців. В умовах сьогодення, коли кількість діючих ПОУ скорочується, постійно зменшується потреба роботодавців у робочій силі, а відповідно і кількість поданих ними вакансій; вимоги до майбутніх працівників зростають, а пропозиції заробітної плати зменшуються.

Згідно з інформацією щодо масового вивільнення працівників протягом 2015 року на підприємствах, організаціях та установах планувалося до вивільнення 9720 осіб, що майже на 4 тисячі більше у порівнянні з минулим роком.

Протягом 2015 року 378 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалася як суб’єкти підприємницької діяльності, що склало 118,1% річного показника Програми зайнятості.

Щодо компенсації витрат у розмірі єдиного внеску звернулися 138 роботодавців, по яким прийняті рішення щодо виплати компенсації за 340 осіб, що склало 68,0% річного показника Програми зайнятості.

Поряд з цим, службою зайнятості проводиться широке інформування роботодавців через засоби масової інформації, на семінарах, під час зустрічей з роботодавцями. Протягом 2015 року службою зайнятості Миколаївської області проведено понад 1800 семінарів, в яких прийняли участь близько 10,5 тис. роботодавців, на яких презентувалися послуги державної служби зайнятості, що надаються роботодавцям, висвітлювалися питання щодо додержання вимог чинного законодавства про зайнятість, у т. ч., питання працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця з гідною заробітною платою.

Протягом 2015 року до професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості залучено 5802 безробітних, що склало 106,2% річного показника Програми зайнятості. Рівень охоплення безробітних професійним навчанням у 2015 році становив 10,7%. Після закінчення професійного навчання 94,3% безробітних працевлаштовані.

На сьогодні широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо видачі ваучерів проводиться серед внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом 2015 року взяли участь 8056 осіб, що складає 110,1% річного показника Програми зайнятості. У громадських роботах взяли участь 4579 осіб. На організацію громадських робіт за січень-грудень 2015 року витрачено 5350,3 тис.грн. (з них 3005,4 тис.грн. – кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та 2344,9 тис.грн. – кошти місцевих бюджетів).

До переліку суспільно корисних громадських робіт у 2015 році добавився новий напрямок «інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документами». Залучено 589 безробітних з оформлення житлових субсидій.

Вирішення даних завдань забезпечується завдяки налагодженню тісної співпраці центрів зайнятості з органами державної влади, місцевого самоврядування, профспілками, керівниками підприємств, установ, організацій та іншими соціальними партнерами.

Детально Дмитро Оборонько зупинився на послугах, які надаються демобілізованим учасника АТО. Наводячи статистичні дані, в.о. директора обласного центру зайнятості проінформував присутніх про те, що протягом 2015 року послугами служби зайнятості Миколаївської області користувалися 822 демобілізованих учасника АТО, 803 особам даної категорії було надано статус безробітного, 748 призначена виплата допомоги по безробіттю, яка в середньому склала 2155 грн. на місяць. 115 осіб були працевлаштовані за допомогою центрів зайнятості Миколаївської області. Для покращення свого матеріального становища 127 учасників АТО брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Протягом звітного періоду 51 безробітний проходив професійне навчання та підвищував свою кваліфікацію.

Протягом січня-лютого 2016 року послуги служби зайнятості отримували 694 особи, з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. З них мали статус безробітного 684 особи та 642 безробітним призначена виплата допомоги по безробіттю, яка в середньому склала 2251 грн. на місяць.

Отримали роботу 32 особи, з них за направленням служби зайнятості – 17 осіб, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю та зареєструвалися як суб’єкт підприємницької діяльності 5 осіб, професійне навчання проходили 8 осіб, у громадських та інших роботах тимчасового характеру - 21 особа.

Додатково під час засідання комітету Д.Оборонько представив Стратегію модернізації та розвитку державної служби зайнятості – виконавчої дирекції ФЗДССВБ на 2016 - 2020 роки, яка визначає основні завдання та напрямки: підвищення якості обслуговування шукачів роботи та роботодавців, у тому числі із застосуванням сучасних методів інформаційно-роз’яснювальної роботи та інформаційних технологій; удосконалення комунікацій між учасниками ринку праці, забезпечення прозорості та відкритості діяльності служби; раціональне використання фінансових ресурсів Фонду, збільшення частки витрат на реалізацію заходів активної політики зайнятості; покращення кадрового потенціалу; активізація міжнародного співробітництва.

Результатом реалізації Стратегії, сподіваємося, стане перетворення теперішньої служби зайнятості у сучасну сервісну службу з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості.

За результатами обговорення питань порядку денного члени комітету затвердили план роботи координаційного комітету сприяння зайнятості населення Миколаївської області на 2016 рік та обрали голову координаційного комітету сприяння зайнятості населення Миколаївської області на 2016 рік від роботодавців Миколаївської області - Генерального директора Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» Олександра Шпиля.