16.05.2018 | 16:01

Сучасні тенденції розвитку регіонального ринку праці, орієнтири сучасного підприємництва, проблеми та шляхи розбудови інфраструктури регіону. Ці та інші питання обговорили сьогодні, 16 травня, під час засідання круглого столу «Забезпечення сталого розвитку економіки України: аспекти інтеграції освіти, науки та підприємництва», що відбувся в Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна».

Серед учасників заходу була заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва, яка проінформувала присутніх про стан ринку праці регіону, відзначивши, що в базі даних державної служби зайнятості, як правило, найбільше вакансій для тих, хто може і вміє працювати з інструментом, тобто для професійних робітників, а серед шукачів роботи, що звертаються до центрів зайнятості, більшість має вищу освіту. Таким чином існуючий дисбаланс між попитом і пропозицією на ринку праці не дає можливості швидкого та ефективного працевлаштування.

За словами Л. Алпєєвої, структурні зрушення в економіці, міжнародний розподіл праці, швидкий розвиток науково-технічного прогресу обумовлюють необхідність вдосконалення  державної політики з регулювання професійно-кваліфікаційної структури підготовки кадрів. Перш за все необхідно мати прогноз потреби держави в кваліфікованих кадрах. Адже первинною метою освіти є підготовка фахівців з навичками та компетенціями, які є затребуваними економікою. Оскільки процес підготовки фахівців є тривалим, то підготовка фахівців «сьогодні», має бути націлена на задоволення потреб економіки «завтра». Відтак важливим завданням є розробка відносно простих, але ефективних моделей прогнозування професійно-кваліфікаційної структури підготовки кадрів. Тому служба зайнятості вже зараз переглядає та максимально адаптує процес перенавчання безробітних, запроваджуючи дуальне навчання, що передбачає паралельне набуття теоретичних знань та практичних навичок, в точу числі й на виробництві.

 

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ