23.05.2016 | 13:17

«Протягом січня-квітня 2016 року послугами служби зайнятості скористалися 868 зареєстрованих безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 132 інваліда, з них 114 мали статус безробітного, у т.ч. 9 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу», - зазначив в.о.директора Миколаївського ОЦЗ Дмитро Оборонько під час свого виступу на засіданні пленарної частини колегії департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з питань забезпечення інтеграції в суспільство осіб з інвалідністю, що відбулося 20 травня 2016 року.

Під потребу ринку праці протягом 4 місяців 2016 року 55 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання, перенавчання та підвищували свою кваліфікацію за направленням служби зайнятості. Навчалися інваліди за професіями: кухар, кравець, водій тролейбуса, оператор котельні; підвищували свою кваліфікацію за напрямами: «сучасні інформаційні технології аналізу та обробки даних», «технології вирощування плодово-ягідних культур та безпека роботи», «сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур», з питань охорони праці. Працевлаштовані після проходження навчання 40 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру протягом звітного періоду залучено 55 осіб з інвалідністю.

З початку року 795 осіб з особливими потребами отримали профорієнтаційні послуги, проведено 25 тематичних заходів, в яких прийняли участь 189 осіб з інвалідністю.

В травні 2015 року службою зайнятості області запроваджений індивідуальний супровід окремих категорій громадян після їх працевлаштування, зокрема осіб з інвалідністю. Фахівці центрів зайнятості впродовж 6 місяців після працевлаштування особи відслідковують закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, що дозволяє досягти підвищення ефективності зайнятості громадян, сприяє їх успішній адаптації та максимального терміну закріплення на робочому місці. З початку року 53 особи надали згоду на такий супровід.

З керівниками та працівниками відділів кадрів підприємств постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо поповнення банку вільних робочих місць для осіб з інвалідністю, особливо з тими, що не виконали норматив робочих місць з працевлаштування даної категорії громадян. Протягом січня-квітня 2016 року роботодавцями Миколаївської області подана 261 вакансія, яка передбачає працевлаштування осіб з інвалідністю, що на 42,9% менше, ніж за аналогічний період 2015 року (373 вакансії).

Сьогодні особливої уваги потребують інваліди з числа учасників АТО. Для консолідації всіх зусиль у вирішенні питання безперешкодного працевлаштування та інтеграції в суспільство учасників АТО, в т.ч. осіб з інвалідністю, в жовтні 2015 року обласним центром зайнятості підписана багатостороння угода щодо сприяння професійній реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю, ветеранів війни та демобілізованих учасників АТО.

Важливим кроком в напрямку вирішення питання щодо збільшення кількості надання роботодавцями вакансій стало підписання угод між обласним центром зайнятості та Миколаївським регіональним відділенням «Український союз промисловців та підприємців», обласною організацією роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» та з Регіональною торгово-промисловою палатою Миколаївської області.

Наразі всі питання потребують нагального вирішення, і саме конструктивний соціальний діалог, поглиблена співпраця влади, роботодавців, громадськості і є інструментами, покликаними забезпечити реалізацію політики інтеграції людей з особливими потребами у суспільство з належним рівнем життя та працевлаштуванням на гідну роботу.

Для подальшої ефективної роботи з цього напрямку Д.Оборонько вніс пропозицію проведення на базі обласного центру зайнятості «круглого столу» та ярмарку вакансій, як спільних заходів всіх установ, що опікуються проблемами осіб з інвалідністю, із залученням роботодавців області, які мають вакансії для даної категорії громадян, що стане другим етапом після засідання колегії.