27.01.2016 | 15:01

Днями в залі засідань міськвиконкому м. Южноукраїнська відбулося перше засідання Центру допомоги учасникам АТО (далі – Центр), на якому розглядалися актуальні питання щодо забезпечення взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій, підприємств та установ міста під час вирішення питань, пов’язаних з лікуванням, реабілітацією, соціальною адаптацією, забезпеченням земельними ділянками, наданням правової допомоги, освітніх послуг, допомоги з працевлаштування учасників АТО.

Інтереси учасників АТО на заході представляли голова громадського об’єднання «Воїни АТО» Віталій Фуколяк та голова Южноукраїнської міської спілки ветеранів та учасників АТО, депутат Южноукраїнської міської ради Руслан Клименко.

Члени Центру доповіли про напрямки роботи по своїм галузям, висвітлили проблемні питання та висловили свої пропозиції щодо підвищення ефективності роботи. Наголошувалось на складнощах, що виникають при оформленні та отриманні земельних ділянок, оформленні пільг на житлово-комунальні послуги, постановці на облік на позачергове отримання безкоштовного житла тощо.

Директор Южноукраїнського МЦЗ Ольга Ретюнських, доповідаючи про стан роботи в даному напрямку, зазначила, що демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО, які звертаються до служби зайнятості, надаються інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги, спрямовані на їх соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію, здійснюється сприяння у підборі підходящої роботи, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру; сприяння започаткуванню власної справи шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, організація професійного навчання з метою підвищення конкурентоспроможності. Всього в Южноукраїнському МЦЗ зареєстровано 19 учасників АТО, три особи працевлаштовано. З метою прискорення трудової та соціальної реабілітації, адаптації в нових умовах життя в кожному центрі зайнятості області та Южноукраїнському МЦЗ зокрема, спеціалістами центру створено папку «Доброта» з поіменним списком учасників АТО та їх резюме. Служба зайнятості намагається надати допомогу кожному.