02.12.2019 | 14:14

Днями фахівець Снігурівської районної філії ОЦЗ відвідала вихованців реабілітаційного центру “Журавлик”, з якими в інтерактивній ігровій формі та із використанням цікавих матеріалів  провела урок. Проведення профорієнтаційної роботи з дітьми, які мають особливі потреби, справа досить специфічна і не проста, адже в цьому випадку необхідно максимально враховувати індивідуальні психологічні особливості, стан здоров'я, анамнез захворювання, можливі протипоказання і певні обмеження.

Після привітань та знайомства діти з нетерпінням чекали, а що ж цікавого буде сьогодні... Ми складали пазли професій та знайомилися з предметами праці, які використовують в своїй роботі представників запропонованих професій, а саме: кухар, таксист, перукар, лікар, маляр, комбайнер, швачка, продавець тощо. Потім навпаки знаходили зайві предмети, які непотрібні працівникові, це викликало шквал емоцій у діток...вони посміхались і розмірковували над тим “Навіщо ж пекарю на роботі лялька, кухарю - барабан, таксисту - фортепіано, а балерині — викрутка.”

Залюбки діти розповідали про те, чим люблять займатись вдома. А їхні вподобання нічим не відрізняються від того, чим зараз захоплюються і звичайні здорові діти – це малювати, читати, слухати музику, співати і просто дивитися мультфільми. Їхні оченята світяться, коли вони говорять про свої бажання, мрії та плани на майбутнє.

Доля цих дітей, на жаль, не залежить тільки від них, і тому вони потребують постійної підтримки – і особливо моральної. Тому спілкування з різними людьми дуже важливе для них і життя їх не може  проходити в чотирьох стінах.

Подарунки від служби зайнятості, щирі посмішки, малюнки на згадку та обійми від діток, саме так завершилася зустріч. На останок ми з дітками домовилися, що обов’язково ще не одноразово до них завітаємо і будемо грати в ігри та спілкуватися щодо професій.

О. Хижняк, начальник відділу активної підтримки безробітних Снігурівської районної філії