оп
11.12.2018 | 16:15

Працевлаштування через службу зайнятості дає певні гарантії легальної зайнятості. Про це сьогодні, 11 грудня, під час інформаційно-просвітницького заходу «Легальна зайнятість – запорука гідного життя та належного соціального захисту».

«Вакансії, які подають роботодавці, офіційно реєструються в електронній базі державної служби зайнятості із зазначенням вимог до кандидатів, розміру заробітної плати, завдань і обов’язків майбутнього працівника. Отже, працевлаштовуючись через службу зайнятості, людина розуміє на що їй розраховувати», – зазначив керівник ОЦЗ. 

В ході зустрічі учасники заходу, а це – представники Управління Держпраці в Миколаївській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, роботодавці та шукачі роботи – обговорювали питання співпраці щодо легалізації зайнятості як в Україні, так і за її межами.

«Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, регіональна служба зайнятості постійно проводить різноманітні інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на легалізацію зайнятості. З початку року понад 9,0 тис. роботодавців та шукачів роботи взяли участь в зазначених заходах»,- повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

З початку 2018 року 5085 роботодавців співпрацювали зі службою зайнятості з питань укомплектування своїх підприємств кадрами. Загальна кількість вакансій, наданих ними протягом 11 місяців поточного року, склала 32713 одиниць, що на 1901 вакансію або 6,2% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року, що свідчить про довіру до Миколаївської служби зайнятості.

Окрему увагу фахівці служби зайнятості приділяють роботі на території об’єднаних територіальних громад, де разом з іншими послугами служби зайнятості вирішують питання легального працевлаштування населення громад.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Миколаївській області, Олена Чернова розповіли про наслідки тіньової зайнятості, зазначивши, що для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин.

Як працюють з шукачами роботи поділилися досвідом представники підприємств: ТОВ "ОЛЬВІЯ ГРАНД МИКОЛАЇВ"спеціалізується на наданні послуг харчування таким підприємствам як ТОВ «Сандора», «Миколаївський глиноземний завод», впроваджують інновації по покращенню обслуговування клієнтів, рівень заробітної плати від 7 000 – 10 000 грн.; ТОВ "АНТАРЕКС-БУД" спеціалізується в будівельній сфері, було заявлено до служби зайнятості 55 вакансій, з яких було укомплектовано майже 50%, рівень заробітної плати до 10000 грн.

«Основною складовою у динаміці розвитку економіки регіону, збільшенні надходжень до бюджету та покращення соціального захисту громадян є  підвищення рівня заробітної плати працюючим та легалізація трудових відносин. А основними перешкодами зазначених процесів на сьогодні є «тіньова» зайнятість населення та зарплата «в конвертах», які можливо подолати тільки шляхом співпраці з конкретними напрацюваннями в законодавчому полі», - відзначив Д.Оборонько.

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ