оп
14.12.2018 | 14:51

Більше мільйона гривень допомоги на відкриття власної справи безробітним миколаївцям цього року надали в регіональній службі зайнятості. Про це стало відомо сьогодні, 14 грудня, під час бізнес-зустрічі «Разом до успіху»,  яка в черговий раз зібрала в Миколаївському обласному центрі зайнятості народного депутата України Олександра Жолобецького, представників органів законодавчої влади, успішних роботодавців з числа колишніх безробітних, в тому числі демобілізованих учасників АТО, роботодавців, які скористалися послугою служби зайнятості компенсації витрат на ЄСВ та заробітну плату, а також  майбутніх підприємців Миколаївщини.

«Для одних втрата роботи – це справжня проблема, а для інших – початок нового життя. Саме так міркують безробітні, які вирішили зайнятися власним бізнесом. У разі відсутності на ринку праці підходящої роботи, обласна служба зайнятості допомагає безробітним у відкритті власної справи, враховуючи послідовність надання певного пакету соціальних послуг безробітним, які виявили сприятливі для підприємництва особисті якості. В цьому пакеті – інформування, консультації, професійне навчання, захист бізнес-планів, виплата одноразової допомоги. З початку з року 34 безробітних стали підприємцями за такої підтримки. Загальна сума цієї допомоги у 2018 році  – більше одного мільйону гривень. Вчорашні безробітні тепер займаються сільським господарством, в будівельній, торговельній сферах, надають рекламні послуги та послуги з перевезення», - про це повідомив директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

Основним моментом зустрічі було вручення сімом учасникам заходу Сертифікатів на отримання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи на загальну суму 268 тис. грн. Серед отримувачів були демобілізовані учасники АТО. Свою діяльність підприємці розпочали в таких галузях, як консультування з питань комерційної діяльності й керування; ІТ сфера; надання послуг перукарнями та салонами краси; виробництво хліба та хлібобулочних виробів тощо.

«Хочу подякувати за допомогу у відкритті власного бізнесу. Під час перебування на обліку в службі зайнятості, отримав дійсно реальну допомогу від фахівців, які підштовхнули мене до вибору сфери діяльності. Це технічне обслуговування автомобільного транспорту», - сказав майбутній підприємець Олексій Богуш.

Також  перед учасниками виступили підприємці-роботодавці з числа колишніх безробітних, які скориставшись послугою служби зайнятості не тільки відкрили власну справу, а й створили нові робочі місця та скористалися  допомогою з компенсації єдиного соціального внеску.

«У 2015 році я відкрила власну справу в сфері краси. Завдяки фінансовій підтримці служби зайнятості в моєму салоні працюють 5 фахівців з числа колишніх безробітних. Не зупиняюся на досягнутому, планую відкрити фотостудію і за допомогою фахівців служби зайнятості підібрати кваліфікованих фахівців », - поділилася своїм досвідом роботодавець Тетяна Климець

З початку року по Миколаївській області 126 роботодавців отримали компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування 257 зареєстрованих безробітних на загальну суму  1680,4 тис.грн.

Дипломи за активну життєву позицію та особистий внесок у створення робочих місць учасникам заходу вручив директор ОЦЗ Д.Оборонько.

«Приємно бачити перед собою самодостатніх особистостей: креативних, ініціативних, творчих, незалежних, наполегливих, працьовитих. – відмітив Дмитро Оборонько – Працюючи самі, ви не тільки забезпечуєте достаток своїм родинам, а й ще створюєте нові робочі місця, даючи заробіток іншим, наповнюючи скарбницю податками».

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ