17.10.2018 | 16:57

Сьогодні, 17 жовтня, в Миколаєві відбувся обласний форум «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі», з метою презентації представникам відповідальних суб’єктів взаємодії нового законодавства щодо запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі. Серед учасників форуму була Людмила Алпєєва, заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості, член координаційної ради з питань сім’ї і жінок при облдержадміністрації.

Під час зустрічі було обговорено низку важливих питань. Наталія Федорович, заступник міністра соціальної політики України розповіла присутнім про ключові положення нового законодавства у сфері протидії домашнього насильства. Про міжнародні підходи до забезпечення комплексного реагування на насильство за ознакою статі, доповів у своєму виступі Павло Замостьян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення.

Також підіймались питання про те, як в Миколаївській області реалізується державна політика з питань запобігання та протидії домашньому насильству та як надається правова допомога постраждалим від домашнього насильства в умовах нового законодавства.

В свою чергу служба зайнятості в межах компетенції проводить інформаційну роботу серед населення стосовно важливості професійної самореалізації, що сприяє вирішенню побутових питань і певною мірою убезпечує від деяких видів домашнього насилля. Так, центрах зайнятості надається широкий спектр соціальних послуг та приділяється велике значення вирішенню питань зайнятості жінок. Проводиться робота щодо організації соціально-психологічних заходів, спрямованих, з одного боку, на формування в суспільстві відповідної громадської думки щодо запобігання жіночому безробіттю, з іншого – на формування в жінок переконання в необхідності активного пошуку роботи, відповідальності за власні дії, впевненості у власних силах щодо можливості подолання тимчасових труднощів.

Під час проведення семінарів для жінок акцентується увага на розвитку вмінь самостійного пошуку роботи, опануванню технології самопрезентації, розширенню кругозору. На заходах акцентується увага на набутті впевненості у власних силах, підвищенні рівня самооцінки та знаходженні оптимальних моделей поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з професійною діяльністю, місця та ролі жінки в суспільстві.

Загалом, протягом січня-вересня 2018 року проведено 262 семінари з гендерних питань, в яких взяли участь  3,5 тис. осіб.

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ