14.05.2021 | 16:20

Найбільш хвилюючим питанням для випускника є пошук можливостей для застосування отриманої спеціальності, власних знань і вмінь на робочому місці. Знайти роботу для людини, яка тільки-но закінчила навчальний заклад досить складно.

Більша частина роботодавців орієнтована на пошук фахівців із достатнім досвідом професійної діяльності й не зацікавлений в юному спеціалісті. Тож, випускнику варто акцентувати увагу роботодавця на своїх перевагах. Бо успіх у пошуку роботи – це віра в себе, професіоналізм, володіння технікою пошуку роботи, ефективні навички спілкування з роботодавцем.

Служба зайнятості є незмінним помічником для молоді на цьому тернистому шляху, тож за 2020 рік загальна кількість випускників вищих навчальних закладів зареєстрованих Миколаївською службою зайнятості складає 366 осіб, з них працевлаштовано-100 осіб.

Найбільше звернулося за реєстрацією випускників із спеціальностями, пов’язаними з правничими напрямками -45 осіб або 12,3 % від загалу. Другим за частотою звернень є випускники із спеціальностями - «Облік та аудит», «Економіка», «Економіка підприємства» (за видами економічної діяльності), «Фінанси» тощо - 44 особи або 12% від загальної кількості зареєстрованих випускників ВНЗ. Третіми стали випускники управлінської діяльності - спеціальність «Менеджмент», «Менеджмент організацій і адміністрування» (за видами економічної діяльності) -20 осіб або 5,5 %.

Як правило працевлаштування відбувається за набутими спеціальностями, але бувають випадки, коли, наприклад, особа отримавши вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» працевлаштовується продавцем непродовольчих товарів чи «Кібербезпека» - вантажником.

У розрізі навчальних закладів за 2020 р. найбільше випускників вищих навчальних закладів Миколаївська служба зайнятості зареєструвала з Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова -40 осіб або 10.9 %. Друге місце в звітному періоді займає Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського- 35 осіб (9,5%). На третьому місці утвердився Чорноморський національний університет імені Петра Могили -31 випускник (8,5 %).

Загальна кількість випускників професійно-технічних навчальних закладів зареєстровано за 2020 рік -380 осіб.

Найбільше звернулося за реєстрацією випускників, що отримали професію «кухар» -68 осіб або 17.9% від загальної кількості випускників ПТНЗ. Другим за частотою звернень є випускники із професією «тракторист - машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» -41 особа або 10,8 % від загалу. Третіми за кількістю стали випускники з професією «продавець» (продовольча та непродовольча група товарів) - 36 осіб або 9,5 %.

В розрізі навчальних закладів за 2020 р. найбільше випускників професійно-технічних навчальних закладів Миколаївська служба зайнятості зареєструвала з Маринівського професійного аграрного ліцею - 52 особи (або 13,7 %). Друге місце в звітному періоді займають випускники Новоодеського професійно технічного училища -26 осіб (6,8 %). На третьому місці утвердився Казанківський професійний аграрний ліцей - 20 осіб, або 5,3% від загальної кількості випускників,які стали безробітними в 2020 році.

На відміну від випускників ВНЗ випускники ПТНЗ у більшому відсотку працевлаштовуються за набутою професією. Так із 69 осіб працевлаштованих у 2020 році, 50 працевлаштовано за набутою професією, або суміжною.

Й обов’язково пам’ятайте, перше робоче місце - це основа для побудови успішної кар’єри. Й до цієї страви варто віднестись відповідально.