12.10.2018 | 14:44

1126 учасників АТО отримали комплекс соціальних послуг в службі зайнятості Миколаївської області за січень-вересень 2018 року.З них мали статус безробітного 1048 осіб, а отримували допомогус з безробіття 869 осіб, середній розмір якої 4039 грн. За сприянням служби зайнятості працевлаштований кожен четвертий АТОвець(302 особи). Про це розповів директор Миколаївської обласної служби зайнятості Дмитро Оборонько.

«Учасники АТО – це непроста категорія наших клієнтів. Саме тому їм приділяється окрема увага наших фахівців-психологів, юристів і, звісно, особистих консультантів. При підборі роботи ми взаємодіємо не лише з людиною, яка шукає роботу, а й ведемо мову з роботодавцями про те, що учасники АТО – це найкращі претенденти на роботу – дисципліновані, командно орієнтовані, прагнуть досягати поставленої мети», – зазначив керівник ОЦЗ.

Завдяки проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи служби зайнятості колишні учасники АТО тепер працюють поліцейськими, монтажниками мереж зв’язку, слюсарями-ремонтниками, водіями, юристами тощо на різних підприємствах, в установах, організаціях як державних, так і приватних, дехто повернувся до лав військовослужбовців.

Крім того, протягом січня-вересня поточного року 12 безробітних з числа учасників АТО започаткували власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності.Середній розмір такої допомоги становив 35702 грн., а максимальна сума – майже 60000 грн.

Власні справи були відкриті за різними напрямами, зокрема: ремонт комп’ютерів та периферійного устаткування; надання послуг перевезення речей (переїзду); роздрібна торгівля; виготовлення виробів із бетону для будівництва; вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; обслуговування напоями.

Так, наприклад, колишній безробітний Заводського районного центру зайнятості, отримавши одноразово допомогу з безробіття, відкрив першу в Миколаєві міні-кав’ярню «VeteranoCoffee», долучившись до мережі кав’ярень, які відкривають ветерани АТО по всій Україні. А інший захисник країни за сприянням служби зайнятості відкрив салон краси.

Послугою служби зайнятості з профнавчання та підвищення кваліфікації за 9 місяців 2018 року скористався 101 учасник АТО. 79 осіб взяли участь у громадських та тимчасових роботах, під час яких отримували одночасно допомогу з безробіття та заробітну плату за виконані роботи.

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ