04.09.2019 | 16:12

У липні-серпні 2019 року дев’ять безробітних осіб стали підприємцями за допомогою Миколаївської обласної служби зайнятості

Дев’ять безробітних мешканців Миколаївської області започаткували власну справу за допомогою служби зайнятості протягом липня-серпня 2019 року. Новостворені підприємці розпочали свою діяльність у сфері торгівлі, обслуговування і ремонту автомобілів, готових металевих виробів,послуг таксі, перукарських, бухгалтерських послуг. Загальна сума допомоги склала більше 340 тис.грн. Про це повідомили 4 вересня під час чергової бізнес-зустрічі «Разом до успіху» в Миколаївському обласному центрі зайнятості.

Всього з початку року одноразову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи на загальну суму понад 820 тис.грн. отримали 28 осіб.

«Отримавши допомогу по безробіттю одноразово для відкриття підприємницької діяльності, наші клієнти не залишаються поза увагою служби зайнятості. Ми намагаємося і в подальшому їм допомагати – надаємо консультації, підбираємо працівників і проводимо такі мотиваційно-інформаційні зустрічі, де можна поспілкуватися з колегами, з представниками органів влади тощо», – зазначив директор Миколаївського ОЦЗ Дмитро Оборонько.

Традиційно на зустрічі були присутні і роботодавці, які отримали компенсацію ЄСВ за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.

Компенсація роботодавцям ЄСВ – це одна із дієвих програм стимулювання створення робочих місць як в області, так і в місті Миколаєві. Лише в обласному центрі з початку року таким чином створено більше 30 нових робочих місць в різних сферах економіки, і до кінця року є можливість надати компенсацію ЄСВ за працевлаштування ще близько 20 безробітних на нові робочі місця.

Загалом по Миколаївській області у січні-серпні поточного року 72 роботодавця отримали компенсацію ЄСВ за працевлаштування 160 безробітних на новостворені робочі місця. Всього з початку року компенсовано ЄСВ майже на 1 млн. 830 тис грн.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич під час заходу подякував працівникам служби зайнятості за дієві програми та за допомогу в укомплектуванні вакансій комунальних підприємств.

«Програми служби зайнятості – це не рибка, якою кормлять безробітних, а вудка, яку видають для того, щоб люди могли самі себе прогодувати, та ще й своїми податками наповнювати бюджет для розвитку свого міста», – зазначив міський голова.

Також він поділився своїм підприємницьким досвідом та побажав бізнес-початківцям не боятися вкладати гроші в те, що принесе дохід, – робоче обладнання, знання, маркетинг, а також ніколи не здаватися перед проблемами і постійно боротися з лінощами, оскільки «лінощі – це найбільший ворог людей».

Під час бізнес-зустрічі присутні спілкувалися про свої ідеї, ділилися історіями успіху, досвідчені підприємці розповідали новачкам про можливі труднощі та шляхи їх подолання, обмінювалися контактами для подальшої співпраці.

Відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ