оп
12.02.2019 | 09:41

З метою мотивації учнівської  молоді до свідомого вибору професії, фахівець Березанської районної філії Миколаївського ОЦЗ Ольга Симененко провела профорієнтаційні заходи серед учнів 8-11 класів Краснянської та Коблівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області.

В сучасності старшокласникам часто бракує інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах, щодо ситуації на ринку праці, вимог професії до працівника, а також особистісних психофізіологічних особливостей і можливостей. У багатьох учнів уявлення про майбутню професію навіяні модою. Діти, як правило, не знають сучасних запитів і вимог ринку праці, попиту на ті чи інші професії, здебільшого прагнуть набути престижних нині фахів: менеджера, економіста, юриста, журналіста.

Фахівець звернула увагу школярів на перспективи працевлаштування за робітничими професіями відповідно до потреб сучасного ринку праці, ознайомила зі станом на ринку праці району, поінформувала про послуги служби зайнятості для молоді та деякі правові аспекти. Розповіла про можливості професійного навчання за направленням служби зайнятості. За допомогою відеоматеріалів діти змогли побачити всі функції, які виконують спеціалісти виробничих професій.

Учасники заходів ознайомились з основними правилами правильного вибору професії та дізнались, як уникнути при цьому помилок. Також ознайомила з державною програмою з профорієнтації та розвитку кар’єри «МОЯ ПРОФЕСІЯ», наголосивши на тому що за допомогою тестування визначається професійно-інтелектуальні здібності та навички, а також що це гарна можливість пізнати себе та свої здібності. З дітьми були проведені ігри «Най - най» та «Професія на букву».

На закінчення фахівець роздала кожному з учнів буклет «Навігатор вибору професій».

О.Кравцов, директор Березанської районної філії Миколаївського ОЦЗ