20.05.2016 | 08:56

19 травня 2016 року відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста Миколаєва, в якому взяв участь в.о.директора Миколаївського ОЦЗ Дмитро Оборонько. На засіданні розглядалися питання стану надання протягом 2016 року соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО, в т.ч. сприяння їх працевлаштуванню, надання соціальних послуг соціально-незахищеним верствам населення та забезпечення зайнятості молоді, як однієї з соціально-незахищених категорій, у т.ч. на перше робоче місце, а також проведення профорієнтаційної роботи та стан вирішення питань працевлаштування випускників навчальних закладів міста всіх рівнів акредитації (ПТНЗ, технікумів), які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.

Під час своєї доповіді з питання стану надання протягом 2016 року соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО Д.Оборонько зазначив: «З метою забезпечення виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» від 18.03.2015 №150 Миколаївською обласною службою зайнятості з 01.04.2015 впроваджено в роботу заходи щодо забезпечення соціального захисту та сприяння у працевлаштуванні учасникам антитерористичної операції: розроблено план спільних дій з обласним військовим комісаріатом; в кожному центрі зайнятості визначено відповідальну особу щодо надання соціальних послуг учасникам АТО та виділено окреме місце для розміщення інформаційно-роз’яснювальних матеріалів щодо послуг служби зайнятості, у т.ч. «Довідник демобілізованого учасника антитерористичної операції» Миколаївської обласної державної адміністрації, інформація про центри психологічної допомоги, громадські організації демобілізованих учасників АТО; забезпечено роботу «гарячої» телефонної лінії для надання роз’яснень з питань реєстрації в службі зайнятості та отримання соціальних послуг; забезпечено надання юридичної допомоги та подальший індивідуальний супровід; налагоджена тісна співпраця з першим та другим Миколаївськими місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо надання консультацій юридичного характеру».

Крім цього, в щотижневому режимі було запроваджено проведення «Дня учасника АТО», в рамках якого налагоджена та постійно ведеться робота щодо організації партнерських зустрічей зацікавлених сторін, постійний обмін інформацією й досвідом роботи між учасниками АТО, тісна співпраця з громадськими та волонтерськими організаціями, центрами психологічної допомоги, органами виконавчої влади.

Протягом січня-квітня 2016 року до центрів зайнятості міста Миколаєва звернулося 165 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них 159 військовослужбовцям було надано статус безробітного, 131 – мали право на отримання допомоги по безробіттю. Профорієнтаційними послугами скористалися 154 військовослужбовця. Працевлаштовано 25 демобілізованих учасників АТО, у т.ч. троє шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Профнавчання проходили 15 учасників АТО, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 18 учасників АТО.

Увагу присутніх акцентовано на тому, що тільки загальне об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін допоможе демобілізованим учасникам АТО адаптуватись до цивільного життя, зорієнтуватись на сучасному ринку праці та знайти своє місце у трудових колективах регіону.

З питання працевлаштування безробітних, які мають додаткові гарантії, Д.Оборонько доповів, що воно перебуває на постійному контролі у керівництва обласного та базових центрів зайнятості. За чотири місяця поточного року в центрах зайнятості міста Миколаєва було зареєстровано 2105 безробітних осіб, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, з них працевлаштована 261 особа, у т.ч. 5 осіб шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи.

Протягом січня-квітня 2016 року службою зайнятості Миколаївської області прийнято 14 рішень щодо надання компенсації фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування суб‛єктам малих підприємств по 10 роботодавцям, які працевлаштували осіб, що потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом 4 місяців 2016 року було залучено 203 особи з числа соціально-незахищених категорій, проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 129 таких осіб.

Сьогодні, з метою адаптації на підприємствах, центрами зайнятості міста Миколаєва здійснюється індивідуальний супровід окремих категорій населення після їх працевлаштування. Протягом січня-квітня 2016 року згоду на індивідуальний супровід після працевлаштування надало 102 особи.

Крім цього, в.о.директора Миколаївського ОЦЗ зазначив, що служба зайнятості у своїй діяльності надає широкий спектр послуг випускникам вищих та професійно-технічних навчальних закладів, які через відсутність досвіду роботи також не можуть на рівних конкурувати на ринку праці.

Протягом січня-квітня 2016 року в центрах зайнятості міста Миколаєва було зареєстровано 25 безробітних молодих осіб, які закінчили або припинили навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

З метою формування активної поведінки молоді на ринку праці та створення умов для взаємовигідного спілкування роботодавців з претендентами на вакантні місця, розширення перспективного спектру можливостей для працевлаштування майбутніх фахівців, Миколаївський обласний центр зайнятості запровадив новий проект для молоді «PROFI-СТАРТ» зі створення банку резюме молодих фахівців. До даного проекту залучається безробітна молодь та студенти випускних курсів вищих навчальних закладів міста Миколаєва. Бажаючі надають резюме для розміщення на сайтах Миколаївського обласного центру зайнятості та Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області. Інформація про банк резюме майбутніх професіоналів розповсюджується в засобах масової інформації та серед роботодавців. До банку служби зайнятості вже надійшло 86 резюме.

Осередком профорієнтаційної роботи є молодіжний центр «Моє майбуття» на базі Центрального РЦЗ, в якому щочетверга протягом навчального року надаються профорієнтаційні послуги для випускників загальноосвітніх шкіл. Протягом 4 місяців 2016 року відбулось 13 занять в рамках роботи центру, в яких прийняли участь 200 учнів.

З метою організації системної профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю та забезпечення її різноплановості Миколаївським ОЦЗ систематично започатковуються акції профорієнтаційного спрямування. Протягом квітня-травня поточного року в Миколаївській області триває профорієнтаційна акція «Миколаївщина професійна» під гаслом «Професію пізнавай – рідний край прославляй». У квітні 2016 року 692 особи з числа молоді взяли участь в профорієнтаційних заходах, організованих центрами зайнятості міста Миколаєва.

Превентивні заходи щодо запобігання молодіжному безробіттю є вкрай необхідними сьогодні та актуальними. Службою зайнятості спільно із закладами освіти плануються дії щодо плідної співпраці по вдосконаленню системи профорієнтації учнівської молоді, забезпечення комплексного підходу до її організації, об’єднання зусиль у наданні інформаційної та консультаційної допомоги. Запобігти безробіттю завжди краще, ніж потім його долати, тому служба зайнятості Миколаївської області плідно співпрацює з закладами освіти всіх рівнів акредитації з питань профорієнтаційної роботи з молоддю.

Вирішити ряд проблемних питань, які виникають при працевлаштуванні соціально-незахищених громадян можливо лише за консолідації зусиль органів влади, соціальних партнерів та роботодавців.

За підсумками засідання по кожному із розглянутих питань членам комітету були надані відповідні доручення.