27.01.2016 | 13:53

З метою обговорення проблемних питань в сфері зайнятості сільського населення Очаківщини та визначення подальших шляхів співпраці, 25 січня поточного року в Очаківському міськрайонному центрі зайнятості відбулось засідання «круглого столу» з головами сільських рад Очаківського району. В заході також прийняли участь представники сторін соціального діалогу - Управління соціального захисту населення Очаківської РДА та Очаківського об’єднаного управління ПФУ Миколаївської області.

До порядку денного «круглого столу» включені питання щодо виконання Програми зайнятості населення Очаківського району в 2015 році, аналіз стану ринку праці району в розрізі сільських рад, визначення основних пріоритетів в сфері зайнятості в поточному році, шляхів подальшої співпраці щодо вирішення питань працевлаштування та подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості сільського населення, активізації ролі роботодавців та органів місцевого самоврядування у збереженні та створенні нових робочих місць, спрямованих на розвиток села.

Присутні в ході засідання розглянули та обговорили низку проблемних питань, що останнім часом значно ускладнюють вирішення питань зайнятості: зниження економічної активності підприємств району,

що спричинили зменшення вакансій; невідповідність обсягів пропозиції та попиту робочої сили на ринку праці; наявність «тіньової» зайнятості та визначення спільних дій у запобіганні випадкам використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Окрему увагу під час проведення заходу приділено питанням вирішення працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО.

Варто зазначити, що засідання не обмежилось питаннями включеними до порядку денного, учасники заходу мали можливість поділитись позитивним досвідом роботи та співпраці зі службою зайнятості, отримати вичерпні відповіді на поставлені запитання.

За результатами проведення «круглого столу» намічено шляхи подальшої співпраці з соціальними партнерами, розроблено стратегію спільної діяльності, виконання якої має сприяти реалізації державної політики зайнятості та забезпечити соціальний захист сільського населення від негативних наслідків безробіття.