24.04.2019 | 10:03

Багато успішних людей вважають візуалізацію частиною свого успіху. Психологи вказують на те, що візуалізація допомагає поліпшити показники атлетів, подолати страх і швидше відновитися після травми. Візуалізація - це створення уявного образу мети. Необхідно не просто уявляти, чого хочете досягти, а саме те як будете це робити. Якщо Ви уявляєте себе модним дизайнером, але не думаєте про те, як відшліфувати свою майстерність - то мрія так і залишиться мрією. Ефективна візуалізація включає в себе і об'єкт бажання, і дії по його досягненню. Вам потрібно уявити кожен крок на шляху до мети: в якому напрямку Ви будете працювати, які перешкоди Вам доведеться подолати і як Ви це зробите. Це важче ніж просто мріяти, але дозволяє домогтися реальних результатів у багатьох областях.Є кілька ключових моментів ефективної візуалізації.

Ставте ясну мету, яку можна виміряти

Вибираючи картинку для візуалізації, намагайтеся зробити її максимально точною і конкретною. Наприклад, якщо Ви хочете вступити в конкретний навчальний заклад – вкажіть у якому році, на яку спеціальність та форму навчання Ви розраховуєте, які результати ЗНОу Вас будуть.

Мисліть позитивно у стверджувальній формі

Ваша ціль має бути позитивною і нести користь. У ній має бути відсутня заперечувальна частка «не». «Я не хвилююся перед ЗНО» замініть на «Я спокійний перед ЗНО».

Уявляйте в деталях

Уявіть, як Ви працюєте над досягненням мети, крок за кроком. Додайте якомога більше деталей: де Ви перебуваєте коли отримуєте бажане, у що одягнені, що відчуваєте.Спробуйте уявити, чим пахне в приміщенні, як гудуть Ваші ноги після пробіжки, як звучать оплески, викликані Вашою блискучою промовою.

Запишіть як сценарій

Запишіть сценарій своєї візуалізації на аркуші, в електронному вигляді або в аудіоформаті. Повторне його прослуховування або перечитування допоможуть Вам сформувати більш чіткий образ.

Розгляньте різні варіанти розвитку подій

Коли Ви думаєте про майбутнє, неминуче виникають страхи, занепокоєння, і думки: «А що, якщо ...» Використовуйте їх, щоб зробити Ваше бачення більш гнучким.Подумки проходьте через бар'єри як внутрішні - недолік енергії і впевненості в собі, так і зовнішні. Наприклад, час, гроші, обставини. Уявляйте, як Ви справляєтеся з кожним з них.

Поводьте себе так наче вже здійснили мрію

Цей вислів означає, що потрібно поводити себе так, наче у Вас уже є бажане до того моменту, поки воно не з’явиться у Вашому житті. Потрібно працювати стільки/ виглядати так само/ спілкуватися так само як це робить Ваш начальник, поки Ви самі не станете керівником. Необхідно харчуватися так само як це робить модель з ідеальним, на Ваш погляд, тілом, поки Ваше тіло не досягне ідеальних пропорцій. Потрібно говорити, що Ваш бізнес кращий в місті, поки він не стане таким насправді. Саме важливе – це вірити у власний успіх та наполегливо працювати!

Н.Божок – провідний фахівець відділу організації профорієнтації МОЦЗ