Державна служба зайнятості системно працює над забезпеченням зайнятості населення, зокрема, шляхом реалізації низки урядових ініціатив, спрямованих на підтримку безробітних та роботодавців.
Так, у березні стартував новий урядовий проєкт з популяризації та підтримки українських товаровиробників «Зроблено в Україні». На базі центрів зайнятості будуть створені відповідні офіси, які стануть майданчиками для спілкування представників держави та бізнесу. Тут підприємці зможуть обмінюватися ідеями щодо створення та розвитку власної справи, отримати консультації фахівців, їм допомагатимуть з оформленням документів тощо.
Водночас служба зайнятості продовжує надання українцям вже традиційних послуг – з працевлаштування, професійного навчання, надання ваучера, організації громадських та суспільно корисних робіт тощо.
Так, упродовж І кварталу 2024 року:
Послугами Державної служби зайнятості скористалися понад 248 тисяч громадян, з них 182 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.
лужбою зайнятості забезпечено зайнятість для 81 тисячі українців.
Зокрема, працевлаштовано 3 тисячі внутрішньо переміщених осіб з наданням компенсації роботодавцям витрат на оплату їх праці. За працевлаштування 206 людей з інвалідністю роботодавцям було надано компенсацію на облаштування їх робочого місця.
Професійне навчання проходили 12 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 7 тисяч слухачів.
Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.
Ваучер на навчання для підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці отримали 6 тисяч громадян. Наразі перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер, становить 124 позиції. Найбільшу ваучерів з початку цього року було видано за такими професіями та спеціальностями, як: медсестринство, психологія, дошкільна освіта, кухар, екстренний медичний технік, кондитер, водій, тракторист, кравець. Подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості.
У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 6 тис. осіб.
Центрами зайнятості було надано 27 тис. направлень для участі безробітних в суспільно корисних роботах, які отримали назву «Армія відновлення».
За програмою «Власна справа», яка діє в рамках урядового проєкту єРобота, 2,8 тисяч українців отримали мікрогранти на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу в розмірі до 250 тисяч гривень, окрім того 225 ветерани та їх подружжя – гранти на підприємництво в розмірі до 1 мільйона гривень.
На “Єдиному порталі вакансій”, який було створено спільними зусиллями Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua, Jooble), щодня розміщується 230 тисяч вакансій. Інформація на порталі оновлюється онлайн. Оформити підписку на вакансії можна через Telegram та Viber.