29.11.2019 | 10:31

В рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС з метою розширення їхніх можливостей та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці Березнегуватська районна філія Миколаївського ОЦЗ провела круглий стіл «Реалії життя та розв’язання проблем людей з інвалідністю». На круглий стіл було запрошено соціальних партнерів та роботодавців.

Відкрила захід директор філії Світлана Горбунова, яка розповіла присутнім про послуги служби зайнятості, а саме про ваучери на навчання для підтримання конкурентоспроможності, започаткування власної справи та про законодавчу базу, що регулює права та обов’язки людей з інвалідністю. Також директор надала інформацію присутнім щодо порядку реєстрації у службі зайнятості, можливості профнавчання на замовлення роботодавця, наголосила на необхідності рекомендацій МСЕК та наявності індивідуальної програми реабілітації, за допомогою якої кар’єрні радники здійснюють пошук відповідної роботи для осіб з особливими потребами.

Керівник громадської організації «Березнегуватської районної організації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Людмила Пересунько розповіла про роботу, як з дорослими особами з інвалідністю, так і з дітьми, організацію та забезпечення участі осіб з особливими потребами у спортивних змаганнях, різноманітних фестивалях та надання послуг з санаторно-курортного лікування. Людмила Пересунько навела реальні приклади успішних людей, які мають інвалідність та велику силу волі, не зламалися, а знайшли у собі сили протистояти хворобі та займатися улюбленими справами.

Головний спеціаліст УСЗН Березнегуватської РДА Олена Устінова надала інформацію присутнім стосовно послуг по забезпеченню осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами (якщо це вказано у програмі реабілітації), можливості санаторно-курортного лікування, навчання та перенавчання осіб.

Олена Баськова, головний спеціаліст Березнегуватського бюро правової допомоги, проінформувала про види правової допомоги, тісну співпрацю з громадською організацією «Березнегуватською районною організацією Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» та повідомила присутнім, що для розв’язання будь-яких питань є адвокат, що надає безкоштовні послуги особам з інвалідністю.

Наприкінці заходу усі присутні обговорювали почуту інформацію. Безробітні отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

Березнегуватська районна філія Миколаївського ОЦЗ