20.09.2016 | 15:44

Сьогодні, 20 вересня, в рамках робочого візиту до Миколаєва, міністр соціальної політики Андрій Рева відвідав Центр дитячої ортопедії та реабілітації, який є структурним підрозділом Державного комплексу ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Під час знайомства з роботою Центру Андрій Рева приділив увагу профорієнтаційній складовій реабілітації юних клієнтів установи, ознайомився з інформацією про те, що Миколаївський обласний центр зайнятості активно бере участь в організації профорієнтаційної роботи Центру дитячої ортопедії та реабілітації з 2009 року, саме тоді центр почав приймати спеціалізовані заїзди дітей-інвалідів старшого шкільного віку Миколаївської області та різних регіонів України.

Такі заїзди відбуваються декілька разів на рік і мають на меті не лише медичну та фізичну реабілітацію підлітків, але й надання їм комплексу соціальних та профорієнтаційних послуг. Тому в низці заходів, які здійснює Центр дитячої ортопедії та реабілітації, завжди присутні профорієнтаційні заняття фахівців обласного центру зайнятості, які направлені на забезпечення професійного прогнозування та орієнтації дітей-інвалідів на подальший свідомий вибір професії, працевлаштування та інтеграції в суспільство.

Протягом 7 років плідної співпраці в центрі відбулося 20 профорієнтаційних зустрічей фахівців служби зайнятості, в яких взяла участь 291 дитина з обмеженими фізичними можливостями з 13 областей України. На заняттях «Моя професія», «Обираємо професію» психолог обласного центру зайнятості разом з підлітками обговорює правила вибору професії, застерігає від помилок при обранні навчальних закладів, інформує про можливості служби зайнятості. Зустрічі проходять у формі інтерактивних занять – діти грають в ігри, активно відстоюють свою точку зору, жваво дискутують. Як результат, обирають професію, яка в майбутньому буде приносити задоволення, стабільний дохід та користь суспільству. Серед професій, які школярі обрали для професійного навчання, такі: кухар, соціальний педагог, соціальний працівник, оператор комп’ютерного набору, психолог тощо.

Крім роботи з дітьми, фахівці обласного центру зайнятості систематично взаємодіють з методистами та вихователями Державного комплексу соціальної реабілітації з різних питань: застосування методів профорієнтаційної роботи з молоддю, формування матеріалів з описами професій, використання нестандартних форм у проведенні заходів зі школярами, оформлення кабінету соціальної реабілітації та профорієнтації для молоді.