оп
11.02.2019 | 10:46

Проведення профорієнтаційної роботи з дітьми, які мають інвалідність, справа досить важлива, але й не проста. Необхідно враховувати індивідуальні психологічні особливості, стан здоров'я, можливі протипоказання і певні обмеження. Отже, і актуальність профорієнтації дітей з інвалідністю значно більша і потрібніша в порівнянні з їхніми однолітками, які не мають проблем зі здоров'ям.

Тому, з метою підготовки дітей з особливими потребами до вибору майбутньої професії, фахівці відділу профорієнтації Миколаївського міського центру зайнятості завітали до учнів старших класів Миколаївської спеціальної ЗОШ - інтернату №6 для дітей з вадами слуху.

Начальник відділу профорієнтації Тетяна Сухова, під час профорієнтаційного уроку ознайомила учнів з послугами, які надає служба зайнятості учнівській та студентській молоді, розповіла про формулу вибору професії, провела експрес-тестування, з метою виявлення нахилів учнів до певного типу професії, акцентувавши увагу на виборі професії, з урахуванням психологічних схильностей, особливостей стану здоров´я в основному орієнтуючи на робітничі професії актуальні на ринку праці. Також старшокласники отримали інформацію про навчальні заклади Миколаївської області, в яких можливе проведення навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями та ознайомилися з консультаційною мережею «Моя професія», яка допоможе визначитися з напрямом майбутньої професійної стежки.

Наприкінці заходу школярі отримали профорієнтаційні буклети з покроковою інструкцією з вибору професії, корисними інтернет-посиланнями на психологічні тести, додаткову інформацію про професії та ринок праці.

Діти були задоволенні від доброзичливої атмосфери, що панувала під час уроку та домовились про наступні зустрічі після проходження тестування для індивідуальної консультації, щодо результатів тестування та отримання розширених рекомендацій по вибору навчального закладу та майбутнього робочого місця роботи.

І.Лук’ян, заступник начальника відділу профорієнтації Миколаївського міського центру зайнятості