29.11.2019 | 11:21

Пріоритетом в роботі фахівців Снігурівської районної філії є інформаційно-розʼяснювальна робота серед роботодавців. Протягом звітного 2019 року фахівцями районної філії проводились різноманітні заходи та особисті зустрічі з роботодавцями та їх представникам, на яких пропонувався широкий спектр різноманітних послуг державної служби зайнятості, зокрема, проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, стажування на робочому місці безробітних під конкретне замовлення роботодавців. Навчання проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообовʼязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Такий напрямок роботи з роботодавцями значно прискорює працевлаштування безробітних та забезпечує якісне укомплектування вакансій.

Протягом січня — листопада 2019 року за направленням Снігурівської районної філії Миколаївського ОЦЗ професійне навчання під конкретне замовлення 36 роботодавців проходили 259 безробітних, з них: 232 особи підвищили кваліфікацію, 11 осіб пройшли стажування на робочих місцях, 15 осіб пройшли професійне перенавчання за новою професією та 1 особа на даний час проходить навчання також по здобуттю нової професії.

Найбільш активно послугою з професійного навчання за направленням служби зайнятості користувалися сільськогосподарські підприємства району. Під їх замовлення організовано підвищення кваліфікації безробітних на курсах цільового призначення за навчальними програмами, а саме: “Дотримання правил безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки та тракторів”, “Основні операції технічного обслуговування сільськогосподарської техніки при підготовці до весняно - польових робіт”, “Адаптивні технології в галузі рослинництва”, “Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур”, “Сучасні хімічні засоби догляду за сільськогосподарськими культурами” , перепідготовка за професією “Машиніст-оператор дощувальних машин та агрегатів, 6-й розряд”.

Навчання за професією “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” на даний час проводиться за індивідуальною формою навчання під замовлення Олександрівської ЗОШ.

Рівень працевлаштування безробітних після професійного навчання складає 99.6%.

Проведення професійного навчання безробітних за сприянням служби зайнятості дозволяє роботодавцям відібрати та підготувати саме такі кадри, які йому необхідні, при цьому роботодавець отримує професійно підготовленого працівника, не витрачаючи на його професійну підготовку своїх коштів, що є економічно вигідним для працедавця.

О.Панасюк, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Снігурівської районної філії Миколаївського ОЦЗ