20.01.2022 | 17:07

Клієнтам служби зайнятості пропонується можливість отримання професійного досвіду, шляхом альтернативної зайнятості через патронатство. В рамках даної послуги передбачено тимчасовий догляд та виховання дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, в сім’ї патронатного вихователя на професійній основі. Дитина може перебувати в сім’ї патронатного вихователя до 6 місяців, впродовж яких її сім’я, за підтримки соціальних служб,  має змогу подолати складні життєві обставини та повернути дитину. В іншому випадку  приймається рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

На даний час в територіальних громадах Миколаївської області функціонує 5 сімей патронатних вихователів. На сьогодні послугами сімей патронатних вихователів скористалися 25 дітей.

Пошук кандидатів у патронатні вихователі та первинний відбір забезпечує служба у справах дітей у співпраці, зокрема з центром зайнятості. Миколаївський обласний центр соціальних служб організовує навчання для тих, хто вирішив стати патронатним вихователем і  фахівців структур, що опікуються питаннями патронату над дитиною. Пошук кандидатів у патронатні вихователі на рівні територіальної громади проводиться шляхом інформаційних кампаній, співбесід і консультацій з особами, які виявили бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя, зокрема з числа безробітних.

Безробітним це дасть можливість отримати професійний досвід та реалізувати себе професійно через виховання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Основними умовами для кандидатів у патронатні вихователі є належні житлові та побутові умови, наявність добровільного помічника, та готовність до навчання.

Миколаївським обласним центром зайнятості у грудні 2021 року організована взаємодія зі службою у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївським обласним центром соціальних служб. Тому сьогодні у Миколаївському обласному центрі зайнятості сторони підписали Меморандум про співпрацю та визначили подальший механізм взаємодії.

На основі отриманих інформаційних матеріалів про структурні підрозділи, в які можна звертатися за консультацією, Миколаївським обласним центром зайнятості створена Інтерактивна карта організацій патронату над дитиною, яку було презентовано на заході. Даний інформаційний онлайн ресурс містить інформацію про соціальних партнерів - 53 підрозділи служби у справах дітей та 18 центрів надання соціальних послуг Миколаївської області.