22.12.2020 | 14:33

Миколаївський обласний центр зайнятості взяв участь у онлайн форумі «Ветеранський агробізнес», який  відбувся 19 грудня 2020 року в рамках проєкту «AGRO-ReAdapt». Це проєкт розвитку сільськогосподарського бізнесу для учасників бойових дій, який реалізується  в Миколаївській області  фондом «ЛАСКА» за підтримки  Манітобської ради з міжнародного співробітництва (Канада).

 Відкрив форум та привітав учасників заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко. В першому блоці заходу йшла мова про  реалізацію програм, спрямованих на підтримку ветеранського бізнесу. Про   державні  та обласні програми проінформували учасників форуму  директорка департаменту агропромислового  розвитку Миколаївської ОДА Олена Піскун та керівниця департаменту соціального захисту ОДА Оксана Єльчієва. 

 Про можливість відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості ознайомила у своєму виступі начальниця відділу організації профорієнтації Миколаївського ОЦЗ Наталія Русанова.

Голова VETERANO SERVIS Лариса Микитьон (м. Київ) розповіла про  ветеранський бізнес в Україні. Власним досвідом підприємництва поділилися ветерани: голова сільськогосподарського кооперативу «Медокрай» Файзіддінджон Рахімов (Хмельницька область), керівник ФГ «Файна Berry» Микола Стецьків (м.Львів), голова ГО «Ветерани АТО Лиманщини» Володимир Калюжний, голова органічної ферми Ліхтенфельд Олександр Доброжанський (м.Одеса).

Про проєкт розвитку сільськогосподарського бізнесу AGRO-ReAdapt -   кооператив «Оберіг-Агро» в Доманівському районі поділилися його учасники.  Ветерани займаються встановленням теплиць та  виготовленням брикетів для їх опалення.

Де шукати ресурси для відкриття  підприємницької діяльності  виклали в своїх виступах голова ГО «Асоціація ветеранів та інвалідів АТО» Ілля Шполянський та консультантка фонду «ЛАСКА» Лілія Атнажева.

Під час форуму проводилося опитування його учасників. На запитання    «Який напрямок агробізнесу ви б хотіли створити в сільській місцевості?» учасники відповіли так: 1) вирощування сільськогосподарської продукції  2) тваринництво 3) вирощування  овочів.

  Протягом 4 годин тривало живе спілкування на форумі, в якому взяли участь майже 80 учасників. До участі у форумі долучилися також ветерани АТО, які перебувають на обліку в Миколаївській обласній службі зайнятості.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ